Radioterapia i oceny jakości życia i postępu

Raka nosowej części gardła jest bardziej powszechne w południowych Chinach raka głowy i szyi, nosogardła diagnozowania nowotworów po głównym leczenia jest radioterapia, choć z technologią radioterapii, rak jamy nosowo-gardłowej został znacznie usprawniony, 5 lat Ogólny wskaźnik przeżycia osiągnął 80%, ale długoterminowe efekty uboczne po radioterapii i zapobiegania nadal stoi do pokonania problemu. Autorzy w początku 2005 roku będzie IMRT (IMRT) techniki stosowane w klinicznym leczeniu raka nosogardzieli, zgromadził bogate doświadczenie, a teraz nasz dział (drugie Affiliated Hospital, Zhejiang University School of Radiation Therapy Oncology) Prawie wszyscy przechodzili IMRT raka jamy nosowo-gardłowej , aby zmniejszyć częstość występowania poważnych suchość w ustach, trudności w otwieraniu ust, szyi, ograniczona mobilność i radioaktywnych zapalenie szpiku były rzadkie. Clinical inscenizacja leczeniu raka nosogardzieli, radioterapii, chemioterapii i terapii ukierunkowanej na pacjentów z miejscowo zaawansowanym wartości, wpływu radioterapii na jakość życia u pacjentów z zaawansowanych technik radioterapii w ramach jakości świadczeń życiowych? Są to większość pacjentów i pracowników medycznych są bardzo zaniepokojeni. Łączy się leczenie raka nosogardzieli są podsumowane w następujący sposób:

1 nosogardzieli 2008 stopniowo Program zaczął się rozprzestrzeniać ↓

NPC NPC 2008 fazy rozwoju do prokinetycznego. Nosogardzieli 2008 inscenizacji największy przełom jest ustanowienie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) jako podstawowy środek ratach, natomiast MRI korzystania zunifikowane krajowe normy i szablony raportów, które pomogą skrócić przerwę między poziomem jednostkowego raka jamy nosowo-gardłowej, i ostatecznie poprawa Ogólny poziom, na podstawie MRI do inscenizacji, strategie leczenia mogą być rozwijane i nakreślenia target wpływ radioterapii na skuteczności obu; zmieniono od 2008 roku, inscenizacja, inscenizacja badania krajowe niesłychanie aktywny, głównie w nowej inscenizacji walidacji, nowa inscenizacja i inscenizacji ’92 porównanie MRI do inscenizacji działań i tak dalej.

Aby mieć szansę wyleczyć raka, musisz usunąć chemikalia i toksyny z organizmu

⑴ T1 ~ 2 life: zewnętrzne radioterapia była odpowiednia ↓

T1 / 2 rak jamy nosowo-gardłowej otrzymanych zewnętrznego napromieniania planowania brachyterapii jest zadowolony z taryfy lokalnej kontroli; chase brachyterapia może znacznie zmniejszyć ilość zewnętrznych dawki, która jest ściśle związana z jakością życia pacjentów.

⑵ T3-4N2 Zagadnienia chemioterapii i powyżej NPC-badawczych

T3-4N2 i powyżej nie muszą być brane z jednoczesnej chemioradioterapii + chemioterapię uzupełniającą opinię. Chemioterapia badawcze pozostają wyzwania, w tym, jak ważyć prawdziwe korzyści z chemioterapii w celu zminimalizowania skutków ubocznych to przynosi. ① radioterapia z modulacją intensywności (IMRT) Times formułowania strategii chemioterapii; ② chemioterapia indukcyjna oraz chemioterapia porównaniu jednocześnie chemioterapia + chemioterapia uzupełniająca; ③ · + uzupełniające chemioterapia porównaniu chemioterapia; ④ chemioterapia indukcyjna, wartość chemioterapia uzupełniająca ;

3 Jakość życia chorych na raka nosowej części gardła zawartości powiązanego ↓

Ocena jakości życia stała się ważnym wskaźnikiem oceny skuteczności, ilościowej oceny obecnego braku krajowego conformal intensywności terapii modulowanego promieniowania (IMRT) jakości życia u chorych na raka nosogardzieli po jego zmianie z badania czasu; badań klinicznych: technika IMRT ogranicza nosa gardła przeżycia wolny od raka po radioterapii u chorych na suchość w ustach, trudności w otwieraniu ust, szyi, ograniczoną mobilność, jedzenie dysfagii po skutki uboczne radioterapii, godne dalszej promocji. Zrozumienie i zapobieganie długoterminowych skutków ubocznych po radioterapii jest niezwykle ważne, długoterminowe skutki uboczne po radioterapii skupia się na prewencji, w tym:

① radioaktywne Spinal Cord Injury Prevention i leczenie

Dla konwencjonalnego frakcjonowanej radioterapii, zapobiegania promieniowanie rdzenia kręgowego, klucz jest w planie leczenia mającego na celu zapewnienie, że rdzeń kręgowy ujmuje technicznie tolerowanej dawki lub mniej, gdy rdzeń kręgowy jest ograniczona do maksymalnej dawce odpowiadającej pojedynczej dawce 13 Gy lub 20 napromieniowanie Gy 3 razy , chorobach kręgosłupa kręgowego występowały u <1%. Zapalenie rdzenia Promieniowanie jest podstawowym sposobem unieszkodliwiania kortykosteroidów; metyloprednizolonu uszkodzenie rdzenia kręgowego jest najczęściej leki radioaktywne, również wymagają od pacjentów w ciągu 6 miesięcy na koniec radioterapii unikać wykonywania radykalnych ruchów łuk.

② radioaktywne Brain Injury Zapobieganie i leczenie

Zaplanuj zaprojektowane, aby uniknąć wysokich dawek promieniowania mózgu, w tym do poprawy leczenia krążenia mózgu, metabolizm mózgu i mózgu narkotyków środków ochrony zmartwychwstania.

③ radioaktywne połykania zapobiegania urazom i leczenie

Zaburzenia połykania po radioterapii i zadławienia nieodwracalne, nie ma skutecznego leczenia; dążenie zapalenie płuc (błędnie przyciągnąć r.) jest główną przyczyną śmierci po radioterapii; przełyku cm 5,0 wlotowe średnia dawka <60 Gy lub zmniejszenie w połykaniu dolegliwościach.

④ zapobieganie urazom promieniowania i leczenie słuchu

Utrata słuchu po radioterapii znacznej części nerwowej utraty słuchu zmysłowo, na konwencjonalnej radioterapii frakcjonowanej, średnia dawka promieniowania do wewnętrznej powierzchni ucha powinien być ograniczony do ≤ 45 Gy (bardziej konserwatywne szacunki ≤ 35 Gy) może zmniejszyć odbiorczy głuchotę Częstość występowania.

⑤ Radioactive zapobieganie i leczenie zaburzeń widzenia

Dawkach podzielonych ≈ 1,8 Gy, dawka całkowita> 60 Gy lub pojedyncze dawki> 12 Gy może znacznie zwiększyć ryzyko uszkodzenia do nerwu wzrokowego i Chiasm; frakcjonowany napromieniowania dawka całkowita <8 Gy nie przyniesie widoczne zmętnienia soczewek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s