Jamy gardłowo-nosowej po leczeniu nadal trzeba iść do przeglądu w szpitalu

Obecnie, leczenie łączone radioterapii jest nosogardzieli najbardziej skuteczną metodą leczenia. Jednak nadal istnieje niewielka liczba pacjentów po leczeniu wznowy, rak jamy nosowo-gardłowej , po awarii jednego z głównego leczenia. Do miejscowego nawrotu raka nosogardzieli , takie jak wczesne wykrywanie, możesz mieć możliwość wyboru niektórych metod efektywności leczenia i niskiej toksyczności, co guzy bardziej efektywnej kontroli, jakości życia lepiej. Wczesne wykrycie raka nosogardła nawrotu po leczeniu leży w odpowiednim czasie przeglądu.

Wznowy jest nosogardzieli jednym z głównych niepowodzenia leczenia. Jeśli wczesne wykrycie raka nosogardła nawrotu i ponownego wystąpienia guza wielkości jest mały, może być mikrofalówka, częstotliwość radiowa, laser i chirurgiczne metody leczenia. Zabiegi te można leczyć nawrót raka nosogardzieli , i ma krótki czas leczenia, tanie, małe i następstwa zalety toksyczności światła. W naszym radioterapii dochodzący używane w wielu wczesny nawrót raka nosogardzieli pacjentów osiąga lepsze wyniki. Wszyscy, którzy poddawani radioterapii z jamy gardłowo-nosowej pacjentów nawrót jeszcze przeżyć, najdłuższy okres do 10 lat. I wyższa jakość życia tych pacjentów, większość pacjentów była w pracy.

Niektóre z jamy gardłowo-nosowej pacjentów nie po lekarza zamówień lub z innych przyczyn niestosowania się do przeglądu, poczekaj, aż oczywistych objawów lub nawracających guzów , gdy duży czek do szpitala, utraconych w wyniku wcześniejszego leczenia. U tych pacjentów może tylko radioterapię, a niektórzy z powodu nowotworu było za późno i tylko radioterapii paliatywnej lub chemioterapii .

Ostatnio przyznał, niektóre z jamy gardłowo-nosowej pacjentów nawrót po leczeniu, po zabiegu głęboko znaczenie szybkiego przeglądu. U tych pacjentów nie są przewidziane w czasie z powrotem do przeglądu, w tym jednym przypadku z nosogardła nawrotu guza podstawy czaszki zniszczenia inwazji tkanki mózgowej. Chociaż pacjent otrzymał radioterapii (IMRT), ale krótkoterminowy efekt nie jest idealny. Inny przypadek szyjki ponownego węzłów chłonnych, guza wpływa na skórę w celu utworzenia nowotworowej wrzodowej. Pacjent może otrzymać tylko leczenie paliatywne, przewidywalne wyniki. Istnieją dwa przypadki pacjentów z nosogardła nawrotów nowotworu naruszenie przestrzeni przygardłowej statków duże. W 2 pacjentów zmarło z powodu krwawienia nosogardzieli i śmierci.

Zdecydowana większość leczeniu raka nosogardzieli u pacjentów nawrót po leczeniu pięciu lat w tym trzy lata po zakończeniu leczenia, nawroty choroby stanowiły około 65% wszystkich przypadków. 1 rok po leczeniu, pacjenci, którzy nawrotu podczas gdy małe, i ze względu na odstęp między dwa krótsze radioterapii promieniowania znacznie wzrosła częstość występowania powikłań, nasilenie komplikacji znacznie wzrosła, znacznie zmniejsza pacjenta jakość życia. Dlatego opinia o pierwszym roku po zabiegu należy traktować poważnie wystarczy.

Rak jamy nosowo-gardłowej , po radioterapii, kiedy należy z powrotem do przeglądu? Według NPC specyfikacji leczenia, rak jamy nosowo-gardłowej , po leczeniu przez pierwsze trzy lata, powinny zostać poddane przeglądowi raz na trzy miesiące, leczenie 4 i 5 lat, powinna dokonać przeglądu co pół roku, po 5 latach terapii, powinna zostać poddana przeglądowi po roku . W przypadku nieprawidłowej sytuacji, natychmiast z powrotem do kontroli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s