Diagnostyka i leczenie raka nosowej części gardła

Chiny największych na świecie stwierdza się w jednym z regionów najwyższej raka jamy nosowo-gardłowej, około 80% świata w naszym leczeniu raka nosogardzieli. Emigrantów Chinese całego świata, częstość nosogardzieli zajmuje również wysoki poziom. Domowe NPC dystrybucji znacznie różnice regionalne, wysoko położony w centrum miasta Guangdong Zhaoqing, Foshan, Guangzhou i Guangxi Wuzhou regionie wschodnim, w jednym kawałku, w okolicy stopniowo zmniejszana. Mieszkańcy prowincji Guangdong, Guangzhou głównej parady, Hakka i Minnan trzy dialekty, w dużej częstości występowania wrażliwych grup ludności, w głównej mierze zdominowany mieszkańców mówić kantońskim dialektem. NPC u mężczyzn, w przybliżeniu dwukrotnie więcej niż kobiet. NPC może wystąpić w każdym wieku, najczęściej w 30-50 roku życia.

Aby mieć szansę wyleczyć raka, musisz usunąć chemikalia i toksyny z organizmu które raka powodują ⇒ czytaj więcej

Przyczyny i czynniki ryzyka raka jamy nosowo-gardłowej

1, wirus EB zakażenie

EB zakażenie wirusem komórek można wytwarzać różne EB antygenów wirusa określonych, w tym wczesnym antygenu (EA), antygenu kapsydu (VCA), antygen błonowy (MA) i antygenu jądrowego (NA) i tak dalej. Zakażenie wirusem EB w organizmie człowieka będzie produkować odpowiednią różnych przeciwciał. BN pacjentów EB wirusa EA-IgA i VCA-IgA dodatnich były 96% i 81,5%, co wskazuje, że te dwa przeciwciała mogą być stosowane jako diagnostyki serologicznej z markerem raka jamy nosowo-gardłowej. Ale normalny EA-IgA dodatnie tempo było wyższe niż w diagnostyce nosogardła VCA-IgA czasie określonym. EA-IgA w surowicy przeciwciała niż VCA IgA bardziej konkretne, ale nie jak VCA-IgA wrażliwe. VCA-IgA dodatnie występowania populacji nosogardła negatywnej populacji jest ponad 40 razy, innymi słowy, VCA-IgA ujemny rak jamy nosowo-gardłowej jest rzadkością.

Aby mieć szansę wyleczyć raka, musisz usunąć chemikalia i toksyny z organizmu które raka powodują ⇒ czytaj więcej

2, środowiska i diety

Czynniki środowiskowe również indukowane przyczynę raka nosogardzieli. Według doniesień, Chinese-American, w Stanach Zjednoczonych, niż narodzin drugiego pokolenia urodzonego w Azji, pierwsze pokolenie niskie ryzyko związane z wystąpieniem raka nosogardzieli, urodził się w Kalifornii, w Azji Południowo-Wschodniej niż biali urodził się w Stanach Zjednoczonych cierpi z nosogardzieli wysokie ryzyko zachorowania na raka. W prowincji Guangdong, badanie wykazało wysoką częstość występowania nosogardła ryżu i niższą zawartość niklu pierwiastków śladowych w wodzie zagrożonych obszarów jest wysoka. Włosów u pacjentów z rakiem jamy nosowo-gardłowej, zawartość niklu jest również wysoki, nikiel może być rak-promowanie czynnikiem. Dinitrozo wyślij triazine (DNP) i występowanie raka nosogardzieli. Jedzenie solone ryby i marynowane żywności są czynniki ryzyka dla raka nosogardzieli w południowych Chinach, a wraz z wiekiem jedzenia solone ryby, jadalne czasu trwania, częstotliwości i metod gotowania. Ten solone ryby i solone z wysokim stężeniu nitrozoaminy istotne.

3, czynniki genetyczne

Pacjenci z rakiem nosogardła agregacji NPC rasowe i rodzinne mogą być choroby dziedziczne. Ustal HLA niedawno odkryto pewne czynniki genetyczne i korelacja pomiędzy NPC. Istnieją doniesienia o dużej częstości występowania aberracji chromosomowych nosogardła rodzinnych w limfocytach krwi obwodowej i nosogardła podatność na raka w pewnym stopniu.

Objawy kliniczne raka nosowej części gardła

Od początku malutki guz nosogardła w powierzchni śluzówki lub podśluzówkowego inwazji, guz z udziałem trąbki słuchowej nie otwiera, nie może mieć żadnych objawów. Wczesne objawy raka cofania nosogardła łez krwi w górę, a następnie utraty słuchu, szum w uszach ucho okluzji.

Po pierwsze, pierwotnego raka typowe objawy to:

(1) wycofanie łzami krwi lub krwawienie z nosa: odsunięcie łez krwi często zdarzają się w godzinach porannych po krwawej nosa z hum usta dużo krwi, pacjenci często zaniedbują, lub wziąć do lekarza krwioplucie lub płuc pacjentów ambulatoryjnych. Ponieważ wewnątrz jam unaczynienia guza bardziej kruchy, często bez śluzówki wyglądu obejmującej guza, jest łatwe do objawów łzy krwi. Wycofanie łez krwi jest jednym z wczesnych objawów raka nosogardzieli, pacjenci i lekarze powinien wzbudzić czujność.

(2), szum w uszach, utrata słuchu, poczucie okluzji ucha: rak jamy nosowo-gardłowej, w ścianie nosogardła i gardła wgłębienie trąbki Eustachiusza otwierając górną wargę, guz ucisk trąbki słuchowej może wystąpić jednostronne szum w uszach lub utrata słuchu, ale także może wystąpić w wydzielniczą zapalenie ucha . Jednostronne tinnitus lub utratę słuchu, ucho occlusion grypa jest jednym z wczesnych objawów raka nosogardzieli.

(3), niedrożność nosa: nosogardzieli upodobanie przednia nosogardła, jamy nosowej jest bardzo łatwy do naruszenia tyłu, CT naruszenia nosogardła badania stanowiły 42,9% jamy nosowej. Leczenie, gdy objawy są przekrwienie błony śluzowej nosa (48,6%).

(4) ból głowy: ból głowy zwykle po jednej stronie migreny, znajduje się w czołowej, czasowe lub guz. Lekki ból głowy bez leczenia, ciężkich przypadkach wymagają środków przeciwbólowych, a nawet zastrzyki, aby złagodzić ból. Ból głowy z wielu powodów, ale nie ma uszkodzenia mózgu lub niszczenie kości czaszki jest często jeden ból głowy z powodów. Zaawansowane nosogardzieli ból głowy może być nerwu trójdzielnego stymulacja nerwów obwodowych w opony twardej refleksji.

Po drugie, uszkodzenia nerwów czaszkowych

(A) Powierzchnia Ma: odnosi się do skóry, drętwienie twarzy, ból i dotykowe badanie kliniczne jest ograniczone lub zniknął. Guz inwazja zatoki jamistej często powodują nerwu trójdzielnego 1 lub nr 2 uszkodzona inwazji guza z otworu owalnego, styloid dawnej dzielnicy, trzy pierwsze nerwu trójdzielnego często powodują przodu, ucho, policzek, doczesną wargę i dolną drętwienie skóry podbródka lub parestezje.

(2) podwójne widzenie: Ponieważ nowotwór nerwu abducens inwazji, często spowodowane podwójnym cieniem na zewnątrz, w zależności od materiału. Bloczkowy zaangażowanie nerwów, często spowodowane przez czynnego zeza, podwójne widzenie. Często równocześnie z uszkodzeniem nerwu trójdzielnego.

(3) zanik mięśni języka i Shenshe pochylać: bezpośredni inwazja lub przerzuty do węzłów chłonnych w leczeniu raka nosogardzieli do poststyloid obszaru lub podjęzykowego kanał, podjęzykowego zaangażowanie nerw, powodując język wydają chorym boku, towarzyszy języka boku choroby zanik. Takich jak uszkodzenia nerwu podjęzykowego dwustronnej Spowoduje Shenshe trudne. Shenshe przekrzywiony po padaniu drętwienie bocznej, podwójne widzenie.

(4), opadanie powiek, utrwalenie oczu: uszkodzenie nerwów związane okoruchowy. Utrata wzroku lub zanik stożka z orbitalnej uszkodzenia nerwu wzrokowego, lub naruszenia.

(5), chrypka i zaburzenia połykania: nerw błędny, językowo-gardłowy, zaburzenia nerwowe.

Po trzecie: szyjnych węzłów chłonnych pacjentów z NPC z węzłów chłonnych szyjnych stanowiły 36,5% pierwszego objawu, leczenie przerzutów do węzłów chłonnych szyjnych stanowiły 70,6%. Rak szyjki przerzuty węzłów chłonnych w leczeniu raka nosogardzieli cech wczesnych stóp przerzutów. Węzły chłonne są często wiele różnych rozmiarów, twarde guzki, zazwyczaj wraz z postępem w małych, jak duża, zwiększenie liczby stopniowo łączą się ogromną masę, aktywność stopniowo ograniczone. Zazwyczaj przeniesione z górnej szyi do dolnej części szyi, około połowa pacjentów ma przerzuty podwójnej szyi, przedusznych węzłów przerzutów do węzłów chłonnych są rzadkie.

Cztery, przerzuty odległe:

Wyższa stawka przerzutów odległych w leczeniu raka nosogardzieli i guza pierwotnego jest naruszenie nosogardzieli, przerzutów do szyjnych węzłów chłonnych, jak również wielkości, lokalizacji wyraźnie powiązane. Guz jamy ustnej i gardła lub nosa stopa inwazji przerzutów odległych jest wyższa. Przerzutów może być jeden punkt może być wiele. Wspólne miejsce przerzutów odległych, kości, płuc, wątroby. Przerzutami do kości kręgosłupa, miednicy i kończyn wspólnych. Może również wystąpić w klatce piersiowej, brzucha, węzłów chłonnych śródpiersia, węzłów chłonnych pachwinowych i innych części transferu. Badanie CT wczesnego wykrywania nerek, nadnerczy i innych obszarów zaotrzewnowej przerzutów.

Nosogardzieli diagnoza raka

I. nasopharyngoscopy:

(1) Pośrednie nasopharyngoscopy: To jest prosta, szybka i skuteczna metoda.

(2) nasopharyngoscopy włókien: Metoda ta jest stosunkowo prosta, ale po nosa i górnej ścianki obserwacji spełniony. Można zaobserwować nozdrzy tylnych, przegrody nosowej, jamy nosowej, ściany nosogardzieli, trąbki słuchowej, boczna fossa, podniebienia miękkiego i tylnej ściany i tak dalej.

Po drugie, badania kliniczne:

Nosogardzieli dodatek do sprawdzenia części nosowej gardła, jamy nosowej, gardło, należy sprawdzić także głowę i twarz, regionalne przerzuty do węzłów chłonnych i cały system ciała.

(1) Badanie głowy i szyi: należy sprawdzić, jamy nosowej, jamy ustnej i gardła, przewodu słuchowego zewnętrznego, błony bębenkowej, oczy, miękkie podniebienie bez nosogardła ekspansji na zewnątrz.

(2) oko: wspólnej utrata wzroku lub zanik proptosis, masa orbitalny, opadanie powiek górnych z fiksacji wzroku.

(3) Mózg: Rozszerzenia nosogardła często spowodować uszkodzenie mózgu lokalnym powodując głowy i twarzy różnych zaburzeń neurologicznych.

Trzy, badanie rentgenowskie:

Pacjenci NPC za pomocą zdjęć rentgenowskich może zrozumieć zakres i podstawy czaszki zniszczenie guza.

Cztery, radionuklidów diagnoza obrazowania kości:

Izotop promieniotwórczy kości obrazowania jest nieinwazyjną czułość diagnostyczna i metody diagnostyczne. Zazwyczaj uważa się za pozytywny skanowania kości w diagnostyce przerzutów kości stopy zgodności od rentgenowskiej 30% wyższe, i może być wykryty już w 3-6 miesięcy zmian.

Pięć, badanie CT:

Nosogardzieli aplikacji CT, może zrozumieć lokalizację guza jamy nosogardzieli, lumen jest zdeformowane lub asymetryczne, gardła wnęka jest płytka lub niedrożność. Ponadto, można wyświetlić nosogardzieli pozawęzłowy zaangażowanie, np. w jamie nosowej, części ustnej gardła, przestrzeń przygardłowej, Fossa submental, osłony szyjnej pterygopalatine Fossa, szczękowej, sitowej zatoki wewnątrzczaszkowego orbitalnych, nieprzenikniony i gardła, szyi Zakład przerzutów do węzłów chłonnych.

Nosogardzieli wnękowe mikroskopijnych guzów na wyjątkową wartość, a X-ray i CT często nie mogą znaleźć to małe guzy, jednak większość z tylnej ściany i ścian bocznych podśluzówkowym wzrostu nowotworu inwazyjnego, trudno jest być nasopharyngoscopy badań, zdjęcia rentgenowskie i CT jamy nosowo-gardłowej w stanie jasno pokazać. CT w guzach ściennych porównaniu z X-ray pokazuje wyraźniej.

Six, B-mode USG:

B-mode USG w diagnostyce i leczeniu nosogardła powszechnie stosowaną metodą jest proste, nieinwazyjne, pacjenci w stanie zaakceptować. Głównie w raka wątroby, jamy nosowo-gardłowej, szyi, miednicy i zaotrzewnowe kontroli węzłów chłonnych, aby zobaczyć, czy gęstości wątroby i węzłów chłonnych, z lub bez cystic i tak dalej.

Seven, rezonans magnetyczny badania:

Ponieważ rezonans magnetyczny (MRI) może wyraźnie zobaczyć czaszkę na wszystkich poziomach, bruzdy, gyri, substancji szarej, materii białym i komory, rury płynu mózgowo-rdzeniowego, naczyń itp., metodą SE pokazał T1, T2 przedłużyć wysokiej intensywności obrazy mogą być zdiagnozowane jamy gardłowo-nosowej , rak zatok szczękowych i przedstawia relację między guza i otaczających tkanek. Ponieważ MRI określić granice guza bardziej wyraźnie i precyzyjnie ustawiając pole promieniowania radioterapii jest bardzo przydatna, podczas gdy MRI radioterapii badanie za uszkodzenie mózgu zrozumienia jest bardzo pomocna.

Osiem, serologicznych diagnoza:

Ponieważ pacjenci z raka nosogardzieli surowicy EB przeciwciał wirusa i innych nowotworów złośliwych między pacjentów i zdrowych ludzi istnieje znacząca różnica, a więc mogą być stosowane jako drugi diagnostyce raka nosogardzieli. Głównie w: (a) nie objawy nosogardła, takie jak wycofanie łzami krwi, szum w uszach, utrata słuchu, bóle głowy, powiększenie węzłów chłonnych szyjnych, drętwienie twarzy, podwójne widzenie, (2) biopsja węzłów chłonnych szyjnych lub Blok potwierdzone przebicie szyjki przerzuty raka, którzy pomogą znaleźć ogniska pierwotnego, (3), wysoka częstość występowania NPC serologiczne populacji przesiewowych.

Nine, patologiczna diagnoza:

NPC ostateczne rozpoznanie opiera się na patologicznej diagnozy, choć objawy kliniczne, znaki, RTG, CT i serologicznej diagnostyki sugerujących raka nosowej części gardła, jeszcze patologiczną diagnozę. Nosogardzieli metody biopsji przyjęte są następujące:

(1) przez ukąszenia usta drogą biopsji (najczęściej stosowaną metodą)

(2) Metoda nosogardła Biopsja nosa

(3) porządku nosogardła aspiracyjna cienkoigłowa

Leczenie raka nosowej części gardła

Radioterapia:

Radioterapia jest rozpoznawana jako preferowany leczeniu raka nosogardzieli. 1979 NPC sesja Krajowy I leczeniu raka nosogardzieli z radioterapią. Radioterapii raka nosogardzieli mogą być podzielone na radykalnej radioterapii i radioterapii paliatywnej.

Przeciwwskazania Radioterapia: ① Karnofski klasyfikowane 60 punktów lub mniej; ② szeroko przerzuty odległe; ③ mózgu promieniowanie uraz rdzenia kręgowego; ④ Inne, takie jak kontrola chorób zakaźnych lub chorób psychicznych jeszcze.

Stosowanie radioterapii raka nosogardzieli komórek nowotworowych zginąć, ale normalne tkanki lub narządu jest nieuchronnie generowany przez naświetlanie promieniowaniem reakcji. Odpowiedź promieniowania i wielkość dawki, oświetlony teren, ilość zabiegów radiacyjnych, tolerancji normalnego tkanek lub narządów są ściśle powiązane.

Po drugie, leczenie chirurgiczne:

Nadaje się do:

(1) patologiczne typu zostało dobrze zróżnicowany raka płaskonabłonkowego lub gruczolakoraka inne niewrażliwy na raka promieniowania, zmiany ograniczone do góry tylnej lub przedniej, ciała bez chirurgicznych przeciwwskazań można rozważyć przeprowadzenie resekcji ogniska pierwotnego. Prawo Ⅱ, Ⅲ, Ⅳ pacjenci etapie nie leczono operacyjnie.

(2) Po nosogardzieli lub radioterapii szyi z pozostałych lub nawracające zmian, takich jak ograniczona do tylnej lub przedniej części nosowej gardła, bez niszczenia kości czaszki, na ogół dobre, niedawno promieniowanie radioterapia nie jest właściwe, może rozważyć usunięcie zmiany.

(3) pozostały lub nawracające szyi, gdy ogranicza działania mogą być uznane za szyjnych węzłów chłonnych operację usunięcia.

Pozostały Radioterapia węzłów chłonnych szyi, kiedy operacja powinna być wcześnie, w 3-6 miesięcy po radioterapii czas leczenia, rokowanie jest dobre.

Po trzecie, obróbka chemiczna:

Więcej niż 95% są słabo zróżnicowane i niezróżnicowane nosogardzieli typów raka, rak jest bardzo złośliwy, szybko rozwijający się, skłonnej do węzłów chłonnych lub przerzuty krwi. Nosogardzieli diagnoza rak 75% pacjentów należy już Ⅲ i Ⅳ, później stadium choroby, tym więcej szans na przerzutów odległych, rokowanie jest gorsze. Radioterapia to leczenie miejscowe nie, zapobieganie przerzutów odległych, co w połączeniu stosowania chemikaliów i leków kilku w terapii skojarzonej, guz może zmniejszyć lub wyeliminować małych zmian, poprawy efektu terapeutycznego.

W ostatnich latach, biologii molekularnej, cytogenetyki, immunologii, radiobiologii, fizyki i innych podstawowych nauk medycznych rozwijała się szybko. Onkogenów i anty-Cancer Research genu będzie zrozumieć biologiczne zachowanie NPC klinicznego rozwoju nosogardzieli pełnego programu leczenia uzyskanie konkretnych informacji. W skrócie, terapeutyczne raka nosogardzieli uległa znacznej poprawie. Z ciągłego doskonalenia metod leczenia, uważam, że leczenie będzie nadal wzrastać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s