Objawy raka gardła

Opis choroby

Krtań (carcinomaofthelarynx) pochodzi z błony śluzowej krtani nowotworów nabłonkowych tkanek, najczęściej rak krtani krtani rak płaskonabłonkowy . Częściej u mężczyzn w średnim wieku. Częstość występowania nowotworów związanych z paleniem tytoniu, nadużywanie alkoholu, długotrwałego wdychania szkodliwych substancji oraz zakażenie wirusem brodawczaka i innych czynników. O częstości występowania nowotworów krtani ciała od 1 do 5%, w dziedzinie ENT po nosogardła i nosa i zatok raka, trzeci ranking. W wieku 50 do 70 lat. Częściej u mężczyzn niż u kobiet. W miejscu, gdzie rak jest podzielony na trzy rodzaje: (a) nadgłośniowych (dwa) głośni (trzy) podgłośniowego. Rak krtani inscenizacja: I, II, lub III faza, okres IV.

Częstość występowania raka krtani trend wzrostowy. Częstość występowania raka krtani w Szanghaju w 1972 roku był 1.79/10 mln, 1986 to 2.0/10. Częstość występowania raka krtani w prowincji Liaoning w 1986 roku był 1.5/10 mln osób. Shanghai 1972-1986 zmiana częstości krtani 0,21; opublikowane w Stanach Zjednoczonych w 1990 Raport Roczny US National Cancer Instytut Statystyki pokazują, że 1973/87 Częstość występowania raka krtani staje 0,5. Częstość występowania raka krtani w naszym organizmie około 1% -2%, co stanowi 11% nowotworów Otolaryngologii -12%. Jego różnice płci w występowaniu bardzo dużych, statystyki zagranicznych, stosunek płci wśród 8.4-25.6:1 1986 przypadków raka krtani Szanghaju stosunku płci był 6.75:1,1986 występowania raka krtani u mężczyzn i kobiet w prowincji Liaoning stosunek płci z 1.97:1, część północno-wschodnich Chinach jest kobiet chorych na raka krtani jest wyższa niż zasięg krajowy i międzynarodowy. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w wieku 50-70 krtani najbardziej widoczne. Częstość występowania krtani rak wyższe w miastach niż na obszarach wiejskich, zanieczyszczenie powietrza, przemysłu ciężkiego Miasto światła powyżej zanieczyszczenia światła miasta.

Aby mieć szansę wyleczyć raka, musisz usunąć chemikalia i toksyny z organizmu które raka powodują ⇒ czytaj więcej

(1) Stosunek do palenia: palenie tytoniu Tobacco tar, które mogą wytwarzać rakotwórczy piren benzenu i dymu tytoniowego może zatrzymać lub spowolnić ruch rzęsek także powodować obrzęk błony śluzowej i krwawienie tak zagęszczonej rozrostu nabłonka metaplazji płaskonabłonkowego raka fundacja stać

(2) nadmiernego picia: Długotrwała stymulacja śluzówki degeneracji i raka może go

(3), przewlekłe stany zapalne, takie jak przewlekłe zapalenie krtani , lub zapalenie dróg oddechowych

(4) Zanieczyszczenie powietrza: szkodliwych gazów, takich jak dwutlenek siarki i pyłów przemysłowych produkcyjnych takie jak arszenik chromu skłonnej powodować długotrwałe wdychanie krtani

(5) Tworzenie infekcji wirusowej i raka Ogólnie uważa się, że wirus ściśle związane z charakterem nieprawidłowych zmian komórkowych można podzielić, wirus może być przymocowany do genu przesłać go do następnej generacji komórek nowotworowych

(6) przedrakowe zmiany: łagodny rogowacenie krtani i gardła, takich jak nawracające raka krtani brodawczaka mogą wystąpić

(7) Promieniowanie: szyi guz z radioterapią mogą powodować raka

(8) hormony płciowe: Do eksperymentów pokazują, że pacjenci z rakiem krtani estrogen receptor komórek dodatnich została znacznie zwiększona

Symptom

W zależności od miejsca występowania nowotworu, stosowane są następujące objawy:

1, nadgłośniowych tym miejscu pierwotnego raka ponad strun głosowych, takich jak nagłośni, fałdów aryepiglottic, strefy komory i pokój gardła. Ten typ nowotworu jest słabo zróżnicowana, szybszy rozwój. Ponieważ obszar jest bogaty w naczyniach limfatycznych, często skłonnych do szyjnych głębokich grupy znajduje się w bifurkacji tętnicy szyjnej przerzutów do węzłów chłonnych, wczesne objawy czują się uczucie ciała obcego gardła, dyskomfort w gardle. Po owrzodzenia guza powierzchni, to nie gardło, może odzwierciedlać do ucha, a nawet wpływać na ryzyko połknięcia. Erozja zaawansowanych naczyń krwionośnych raka, krew w plwocinie, często zawodnik wykluczony drogowego plwociny; inwazji i strun głosowych, to nie jest chrypka, trudności w oddychaniu.

2 rak głośni ograniczona do strun głosowych, przed średnim 1/3 więcej, dobrze zróżnicowany, jest gatunek Ⅰ, Ⅱ. Rozwój jest wolniejszy, bo wokal limfatyczny sznury mniej trudne do przerzutów szyjnych węzłów chłonnych. Głównymi objawami są chrypka i stopniowo zwiększa się. Guz rośnie, blokowanie głośni, krtani może wystąpić astmy i trudności z oddychaniem, krwawe plwociny i zaawansowanych niedrożności krtani syndrom.

3, która znajduje się wokalne podgłośniowego poniżej dolnej krawędzi chrząstki pierścieniowatej lub kilku części nowotworu. Ponieważ obszar ten jest bardziej ukryty, nie znaleziono w konwencjonalnych laryngoskopii. Early może przebiegać bezobjawowo, występuje po kaszel, krwawe plwociny. Późno, bo podgłośniowego obszar jest zablokowany raka, często trudności z oddychaniem. Również przebicie błony pierścienno-tarczową, inwazyjne tarczycy, tkanki miękkie zaliczki, ale również wzdłuż przełyku infiltracji ściany.

4, paraglottic Typ: odnosi się do nowotworu pierwotnego w komorze wlotowej, również znany jako Guan głośni raka. Bardzo zacisznej okolicy. Early może przebiegać bezobjawowo, lub nawet na zewnątrz paraglottic przestrzeni łatwo rozprzestrzeniać. Objawy kliniczne są: chrypka do pierwszych objawów często fiksacja wokalnej pierwszy sznur, bez peep i nowotworów. Następnie, z guzem przedłużony do paraglottic przestrzeni, inwazji i zniszczenia chrząstki krtani, może mieć ból gardła. Jeśli inwazja chrząstki tarczycy i skrzydła boczne oraz pierścień film na stronie sensie chrząstki krtani wyczuwalny podwyżki i drażniący kaszel. General często opracowane do dwóch powierzchni, zanim zostanie zdiagnozowana.

Transfer Diffusion

Zgodnie z ich stopniem zróżnicowania i krtani miejsca pierwotnego może mieć następujące 3 sposoby przeniesienia dyfuzji:

① Bezpośredni Diffusion: advanced krtani często do podśluzówkowego rozprzestrzeniania inwazji. Nagłośni znajduje nadgłośniowych rak może zaatakować nagłośni przodu przed szczeliną, zmęczony na dolinę i na podstawie języka. Zakład Daqing raka fałdy nalewkowatymi będą rozłożone do dołu piriform, ściany części krtaniowej gardła. Rak krtani może zaatakować i przedniego do przodu, rozprzestrzenił się na przeciwległych strun głosowych, może spowodować uszkodzenie chrząstki tarczycy przodu tak, obrzęk krtani i raka szyjki miękkiej infiltracji tkanek. Podgłośniowego rak rozprzestrzenił się do tchawicy, ale także do przedniej przebicie błony pierścienno-tarczowego mięśni, do obu stron rozwoju, inwazji i tarczycy; tyłu udziałem przedniej ściany przełyku.

② przerzuty do węzłów chłonnych: przerzutów często w grupie szyjnych głębokich rozwidlenia tętnicy szyjnej z węzłów chłonnych, a następnie wzdłuż żyły szyjnej, dolna część rozwoju węzłów chłonnych. Podgłośniowego raka często przenoszone do gazu, a grupy węzłów chłonnych.

③ naczyń transferu: śledzić krążenie krwi w organizmie, dostarczanej do płuc, wątroby, nerek, kości, przysadki mózgowej i tak dalej.

Patologia

Histologicznie rak płaskonabłonkowy krtani z najczęstszych, stanowiąc 95% do 98%, adenocarcinoma rzadkie, co stanowi około 2%, rak niezróżnicowany, limfatyczny, włókniakomięsak rzadko. Rak płaskonabłonkowy krtani in situ mogą być klasyfikowane w zależności od ich stopnia rozwoju, trzy rodzaje wczesnego raka inwazyjnego i inwazyjne. DCIS jest mniej rozpowszechnione, po pewnym czasie mogą rozwijać się w raka inwazyjnego, wczesne inwazyjny rak in situ jest zwykle dostarczana przez nabłonek błony rozkładania infiltracji, oraz w blaszce formowania gniazda, raka krtani większość szybkie zróżnicowany rak płaskonabłonkowy, komórki nowotworowe widoczne zjawisko różnym rogowacenia i międzykomórkowej mostu widocznego w centrum raka gniazd pereł keratyny, słabo zróżnicowany rak płaskonabłonkowy są rzadkie. Czasami guzy z komórek wrzeciona opiera, zwany rak wrzeciona, komórki zdezorganizowane nowotworowe, nie tworzą gniazda, mięsaka przypominający. Wart -jak nowotwory są inwazyjny rak płaskonabłonkowy krtani jest podtypem rzadkich, rozliczania krtani 1% do 2%, wzrost guza w ​​gardle brodawkowate grudek kalafiora formularza. Endoskopowe brodawkowate struktury głównie za dobrze zróżnicowanego raka płaskonabłonkowego, wykazujące różny stopień lokalnej infiltracji, wzrost powolny, przerzutów rzadko.

Przewód wokalno raka krtani jest najczęściej osoba, około 60% punktów, dobrze zróżnicowany, większość Ⅰ, Ⅱ klasy, mały transfer. Nadgłośniowych zapadalność raka o 30% punktów, słabo zróżnicowane komórki nowotworowe i przerzuty były częstsze. Podgłośniowego carcinoma są rzadkie, co stanowi około 6%. Widok z oczu guza może być brodawkowatego, warty lub kalafior-like wybrzuszenie, ale także w lokalnej formacji wrzodów. Secondary raka gardła jest rzadkie, zazwyczaj około od tarczycy, dym gardła, przełyku od infiltracji dyfuzji. Krtań od przerzutów odległych jest rzadkością, od skóry czerniak , rak przewodu pokarmowego, rak piersi , nadnerczy, raka płuc i inne transfery z.

Inspekcja

1 szyi badanie: w tym gardła i węzłów chłonnych szyi poszukujących wygląd i badanie dotykowe palpacyjnie węzłów chłonnych szyjnych węzłów chłonnych powinno być podziału kontroli w celu ustalenia, od góry do dołu od przodu do tyłu stopniowe powiększenie węzłów chłonnych, aby otrzymać lokalizacja i wielkość

2 laryngoskopia: Pośrednie laryngoskopia jest powszechnie stosowany tylko w klinicznej metody laryngoskopii pośredniego lub zawodzić trudno podjąć patologii mogą być stosowane, gdy bezpośredni laryngoskopia i mikroskopijnych włókien światłowodu inwazja guza krtani lepiej zrozumieć sytuację i prawa Podejrzany karma choroby niezwłocznie wysłany do badania histopatologicznego tkanki

3 Imaging:

(1) badanie rentgenowskie: krtani i gardła linii X warstwę ap Radiogramy arkuszy można ogólnie zdefiniować dużych zmian wielkości, kształtu i położenia lub szyjnego tchawicy zmiany chrząstki i miękkie tkanki niezbędne, koronarografia wykonalne i gardła

(2) RWZT sprawdzić: ma pomóc usunąć guza w krtani i obecności lub braku wzrostu spoza zakresu i stopnia inwazji i przerzutów do węzłów chłonnych jest szczególnie przydatne dla pacjentów z zaawansowanym

(3) Tomografia ultradźwiękowa: powiększenie węzłów chłonnych w szyi dla danej lokalizacji i dowiedzieć się, relacji z otaczającą tkanką i pooperacyjnego badania kontrolnego po radioterapii, metoda, która nie ma szkody, aby ułatwić dokładne i niskie korzyści kosztowe mogą być powtarzane

Błędnie choroba

Raka krtani misdiagnosis często występuje w paraglottic raka. Wystąpiły w strun głosowych lub strefie komory guza, zazwyczaj łatwe do zdiagnozowania. Paraglottic raka, od pierwotnego miejsca ukryte, nawet struny głosowe są stałe, nadal nie widać guz jest często błędnie jako „porażenie strun głosowych”, „zapalenie krtani przewlekłe”, „funkcjonalnej bezgłos” i tak dalej. Po ponad sześciu miesięcy, w niektórych przypadkach, powtarzane badania, obserwacje, biopsji guza wystające z komory, aż zespół tylko potwierdził. Dlatego ustalenia laryngoskopii vocal ograniczenie aktywności lub stały z boku, zwłaszcza z powierzchni wybrzuszenia komory powinny być terminowe CT radiografii skanowania. Dla paraglottic radiografii rak może być wyświetlany na stronie krtani komory staje się liniowy lub debriefing boi są grupy takie jak szczeliny drzwi cieniem grubą, pyriform zwężone lub zniknął. W przypadku konwencjonalnego laryngoskopu ujemne biopsja, powinny być microlaryngoscopy podłączyć pokój z krtani komory, może być lepiej narażone gardła zduszony ustnej i precyzyjne biopsji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s