Włókniak krtani

Wraz z brodawczaka najczęściej łagodnego nowotworu krtani jest włókniak. Według VK Suprunova, mięśniaki macicy stanowią 60% wszystkich łagodnych nowotworów krtani u dorosłych, według statystyk MONICA – 30, 8%. Włókniak (włóknisty polip) znajduje się zazwyczaj na wolnym brzegu prawdziwych strun głosowych, na granicy między trzecią przedniej i środkowej. Zazwyczaj, wielkość guza i większość telefonów komórkowych ma wąską nogę. W zależności od liczby włókniaka statków jest czerwony o różnym natężeniu. Histologicznie włókniak składa się z włóknistej tkanki łącznej, jej powierzchnia pokryta nabłonka płaskiego. W zależności od relacji między komórkami i włóknistej podstaw rozróżnienia gęsty i miękki włókniak. Gdy włókna soedinitelnodkannyh hyalinization są prasowane macicy. Mięśniaki, które obejmują te małe gęste części i dużo płynu obrzęk, zwany polipy krtani. Guz, bogata w naczynia krwionośne, o których mowa angiomatoznym włókniaka lub angiofibroma. Bardzo długo fibroma nogi mogą być przesunięte: inspiracją zejść poniżej głośni, z głosek znajduje się między struny głosowe, lub udać się do nich.

Może to prowadzić do zmian w głosowaniu państwa. Guz rośnie powoli i rzadko osiąga znaczne rozmiary. włókniak krtani Pojawiając się ua strun głosowych, mięśniaków chrypka przyczyny, czasami głosowanie podzielone (diplofoniya), kaszel. Dzięki niewielkim rozmiarom, guz rzadko prowadzi do trudności w oddychaniu. Diagnoza jest pośredni laryngoskopia. W niektórych przypadkach, ukryte pod polipa sznury staje się widoczny tylko w intensywnym wydechu lub kaszel. Usuń mięśniaki z kleszczy po dokładnym krtani znieczulenia. Całkowite usunięcie mięśniaków lub krwawienie lub ponowienia się nie dzieje. Pacjent jest zalecane, aby milczeć na chwilę. Podobnie jak każdy guz usunięto z krtani, włókniak powinna zbadać histologicznie, jak opisano w pojedynczych przypadkach mięsaka i nowotworów, które miały miejsce w prawdziwych strun głosowych poruszały się ze względu na obecność nóg. Torbiel krtani W krtani torbieli są stosunkowo rzadkie.

Aby mieć szansę wyleczyć raka, musisz usunąć chemikalia i toksyny z organizmu które raka powodują ⇒ czytaj więcej

A. Abrikosov rozróżnia cztery rodzaje torbieli krtani: 1) wrodzona, 2) podtrzymywane, 3) traumatyczne i 4) chłonnych. W krtani torbieli często rozwija się w wyniku zablokowania błon śluzowych i gruczołów występuje na powierzchni językowej z nagłośni, wolne krawędzi, w grubości komory lub przewody prawdziwych. Torbiele retencyjne mają formę małych pęcherzyków z żółtymi treści ich wewnętrznej powierzchni pokryta jest nabłonkiem sześciennym i torbiele traumatycznych – nabłonek wielowarstwowy płaski. Torbiele są chłonne lymphangiectasia, wewnętrzna powierzchnia jest pokryta z jednej warstwy płaskich komórek śródbłonka. Powierzchnia wewnętrzna jest wyłożona wrodzonych cyst lub cylindrycznego nabłonka urzęsionego te torbiele powstają na powierzchni językowej na nagłośni i pochodzą z resztek thyroglossal udaru. Małe torbiele krtani, nie są zakłócane pacjenci nie wymagają leczenia. Bardzo rzadko osiągają rozmiar, który powoduje duszność i zmiany w przemówieniu. Rozpoznanie torbieli zlokalizowanych na nagłośni i strun głosowych prawdą, nie jest trudne, ale ich lokalizacja w gardłowym komory lub pakietu komory jest trudne. W takich przypadkach, może być wykryty przez bezpośrednie laryngoskopii lub obrazowania. Torbiel nagłośni usunięto pod laryngoskopii bezpośredniej przez wytępienia lub gryza krtani pęseta, tworząc wielką dziurę w jego ścianie, a następnie nawrót zwykle nie dzieje. W przypadku dużych guzów torbielowatych lub torbieli, zlokalizowanych wewnątrz krtani, są one usuwane ekstralaringealno z podejściem przez poprzeczne lub pharyngotomy poprzecznego, laringofissuru.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s