Objawy i środki zaradcze ludowe dla raka gardła

Rak gardła wiąże powstanie nowotworów, które pojawiają się na błonach śluzowych gardła lub krtani. Nowotwory w tych organach są połączone w jednej choroby ze względu na podobne objawy, ale również ze względu na fakt, że pochodzące z nich, nowotworu, w większości przypadków, a druga uderzające, ponieważ może narastać w głąb sąsiedniej tkanki. Jakiś czas później, po rozwój przerzutów nowotworów złośliwych pojawiają się i powstawanie zmian rozwijających się w sąsiednich częściach ciała.
Odmian raka gardła

Rak płaskonabłonkowy gardła jest powszechne u palaczy

Wśród wszystkich nowotworów złośliwych w gardle, dwie grupy nowotworów:

guzy nabłonkowe (gruczolakorak, rak płaskonabłonkowy, rak niezróżnicowany);
tkanki łącznej nowotworów (włókniakomięsak, limfatyczny, clasmocytoma, mięsak wrzeciona).

Ponadto charakteryzują typ raka gardła w zależności od lokalizacji nowotworu:

Aby mieć szansę wyleczyć raka, musisz usunąć chemikalia i toksyny z organizmu które raka powodują ⇒ czytaj więcej

W większości przypadków jest diagnozowanych Rak płaskonabłonkowy gardła, która jest często u palaczy. Zgodnie z danymi statystycznymi, raka krtani jest w dziesiątym miejscu wśród wszystkich nowotworów, a w przypadku guzów w górnych drogach oddechowych, jest to choroba, na pierwszym miejscu. Przypadki choroby roku wzrosła o 8%.
Przyczyny tej choroby

Predyspozycje genetyczne – jedną z przyczyn choroby

Na pytanie o to, co dzieje się z raka gardła, można podać kilka odpowiedzi, ale wśród wszystkich możliwych czynników, które przyczyniają się do rozwoju raka gardła, pierwsze miejsce jest wolne od dymu. Faktem jest, że dym papierosowy zawiera wiele toksycznych substancji, które podrażniają go, uderzając, tak że prowadzi to do powstawania guzów. W połączeniu z ryzykiem dymu alkoholu złośliwości jest podwojona.

Zagrożony także pracowników węgla, ci, którzy pracują z pyłu azbestowego i solone miłośników mięsa i ludzi, którzy nie płacą niezbędną uwagę na higienę jamy ustnej. Predyspozycje genetyczne są również zagrożone. Poznaj wszystkie możliwe przyczyny raka gardła aktualne nowoczesnej medycyny nie, ale wraz z nim było możliwe ustalenie liczby czynników, które są czasami zwiększyć prawdopodobieństwo tego nowotworu:

rak gardła, w większości przypadków, ludzie są dotknięte;
Alkohol i palenie są niekiedy zwiększyć ryzyko zachorowania na raka;
choroba jest o wiele bardziej podatne na ludzi w wieku sześćdziesięciu lat;
ludzi, którzy nie płacą niezbędną uwagę na higienę jamy ustnej, bardziej podatnym na raka gardła;
Ryzyko zachorowania zwiększa się kilka razy, jeśli jest to genetyczna predyspozycja do raka gardła;
ryzyko powinno obejmować osoby pracujące w szkodliwych gałęzi przemysłu zdrowia;
ludzie, którzy wcześniej nowotworu w szyi lub głowy, często są podatne na tę chorobę.

Ponadto, zakłada się, że rozwój raka gardła może wpływać brak w diecie warzywa i owoce. Jeszcze jedno z określonych przyczyn należy wirus Epsteina-Barra, która może powodować mononukleozę zakaźną.
Wideo: Smoking – przyczyną raka gardła

Objawy choroby

Objawy raka gardła zależy bezpośrednio od umiejscowienia guzów, jak również tendencja wzrostu guza. Guzy, które znajdują się w górnej części krtani, może zakłócić oddychanie, często krwawienia. Dalsze przerzuty do podstawy czaszki wywołuje nerwów czaszkowych. Kiełkowanie w bocznej ścianie gardła, charakteryzującym się bólem w uchu, osłabienie i utrata słuchu.

Pierwsze objawy raka gardła, gdy guzy charakteryzują Schminke przerzutowych węzłów chłonnych szyi. Wśród nowotworów złośliwych jamy ustnej, w większości przypadków występuje guz migdałków. Raka migdałków charakteryzuje wzrost naciekający, inwazji sąsiednich struktur. Nowotwór ten daje przerzuty poza węzłów chłonnych, trudnych połykania i głosu łamanego. Guzy dolnej części krtani, z reguły są tworzone w kobiet w wieku od dwunastu do piętnastu lat.

rak gardła może towarzyszyć silny ból, które występują podczas połykania

Najczęstszym raka jamy ustnej u kobiet po czterdziestce. Trudno jest oddychać, może czasami stracił głos, skóra twarzy jest sucha i zdeformowane, nie jest silny ból podczas przełykania. Podczas kaszlu mogą ślinić strugami krwi i nie ma nieświeży oddech, zwiększenie węzłów chłonnych szyjnych, aw niektórych przypadkach może nawet poluzować przesłuchanie.

W przypadku raka gardła, można poczuć w gardle Ci coś przeszkadza, jest suchy kaszel, który nie idzie długo. Objawy raka gardła może być również utrata masy ciała i brak apetytu. Może być tak, że pacjent zacznie boli i zęby wypadają jeśli guz jest w dolnej części gardła.

Istnieją cztery etapy raka gardła, ale poza nimi nie jest zerowe stopień rozwoju raka gardła, która jest bardzo rzadko rozpoznać, ponieważ guza jest bardzo mała i nie ma żadnych objawów. Ale jeśli czas do leczenia choroby, od 100% do przetrwać prawie wszystko. Jakie są objawy raka gardła 1 stopień? Przerzuty nowotworów rośnie z błon śluzowych gardła, ale nie wpływają węzłów chłonnych szyi.

Ile żyć z rakiem gardła 2 stopnie? Przetrwanie około 70% osób z 100%. W przypadku raka gardła drugiego stopnia wychwytywania przerzutów nowotworowych węzłów chłonnych, dlatego ludzie mogą wyrazić sapanie i oddychanie się głośno. Rak gardła charakteryzuje się trzema naruszeniem stopni funkcji motorycznej strun głosowych, człowiek prawie stracił głos. Survival tylko 50% ludności. Stopień 4 raka gardła ma ciężkie objawy, w których guz przerzutów po gardle.
Rozpoznanie choroby

do diagnozy raka gardła jest rentgenowskiej

Jak zdiagnozować raka gardła? Trzeba zobaczyć laryngolog, który musi wyznaczyć sposób postępowania. Zasadniczo, aby postawić diagnozę raka gardła rentgenowskie, wziąć wymaz z gardła i szczypta off kawałek tkanki z gardła, przez które nieprawidłowe komórki są wykrywane przez patrząc przez mikroskop. W celu określenia, w jakim stopniu choroba jest, i ile obrzęk do tomografii komputerowej. Jeśli choroba wciąż istnieje, to jest konieczne do przeprowadzenia leczenia, po czym ponownie przepuścić przez diagnostykę.
Leczenie tej choroby

Jak leczyć raka gardła? Leczenie odbywa się za pomocą kilku technik.

Chemioterapia używa leków cytotoksycznych, które spowalniają wzrost guzów. Takie środki są podawane do ciała dożylnie lub domięśniowo. Takie leczenie jest zazwyczaj prowadzi się w pierwszym lub drugim stopniu choroby.
Radioterapia jest znamienny przez napromieniowanie guza. W niektórych przypadkach, całkowity zanik nowotworu występuje, i na ogół zmniejsza się wielkością. Naświetlanie można przeprowadzić zarówno na zewnątrz guza, i z wewnętrzną cewnika.
Gdy jest do trzeciego etapu rozwoju nowotworu, konieczne jest przeprowadzenie operacji w celu usunięcia go. Zasadniczo, wraz z guzem usunięto i krtani lub jego część.

Środków ludowej leczenia

w leczeniu choroby mogą być stosowane laurowych

Traktuje się ją do gardła, raka tradycyjnych metod? Oczywiście, istnieje wiele sposobów leczenia raka gardła w niekonwencjonalny sposób. Środki ludowe dla raka gardła są wymienione poniżej.

Olej z dziurawca zwyczajnego: dziurawiec wlać pół szklanki pół litra oleju roślinnego i gotować przez pół godziny w łaźni wodnej. Jedz 5 gr. raz dziennie do płukania gardła.
Pierwsze objawy raka gardła można wyleczyć skrzyp balsam: 30 gr. skrzyp zimowania wlać 1 litr. wrzącej wody i gotować przez 15 minut, odcedzić i dodać 40 g. miód, zagotować ponownie. Balsam wynikające stosowany do płukania gardła, przemywania około 15 razy dziennie.
Rak gardła u dzieci pomoże uzdrowić ziele Świętego Jana: 100 gr. Dziurawiec wlać pół litra oleju roślinnego i na parze w kąpieli wodnej przez około pół godziny. Pić 5 gr. raz dziennie.
W leczeniu raka gardła może być stosowany liście laurowe: wlać pół litra wódki 750 gr. pokruszony liść laurowy i nalegać 12 dni w ciemności. Infusion uścisnąć każdego dnia. Pod koniec tego okresu infuzji i podjąć 10 GR. raz dziennie.

Zapobieganie chorobie

Jednym ze środków zapobiegających chorobom jest unikanie złych nawyków

Profilaktyka raka gardła jest do wykonywania kilku zasad.

Przede wszystkim, jeśli masz ochotę na palenie i alkohol, to trzeba się go pozbyć. Te złe nawyki, w większości przypadków prowadzi do raka gardła.
Spróbuj być w słońcu, nie wiele się przegrzewać.
Upewnij się, że dieta ma zawsze świeże owoce i warzywa.
Spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, lubi biegać i ćwiczyć.
Każdego roku, przechodzą badania lekarskie i testy.

Jeśli rzucić palenie, nie tylko chroni przed rakiem gardła, ale raka płuc, jamy ustnej i innych narządów, więc utrzymanie zdrowego stylu życia – to jest bardzo ważny aspekt. Trzymanie się tych zasad, można zaoszczędzić nie tylko dla zdrowia od siebie, ale także do dzieci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s