Leczenie raka krtani

Leczenie pacjentów z rakiem krtani może być chirurgia, radioterapia i połączone (promieniowanie i chirurgii). Chirurgiczne leczenie raka krtani. Metody leczenia chirurgicznego u chorych na raka krtani rozpoczął studia w połowie XIX wieku. Początkowo do tego celu zastosowano laringofissura, ale jego wyniki nie były zadowalające, więc w przyszłych chirurgów zaczął używać laryngektomii. Pooperacyjny w poprzednich latach zawsze komplikuje tkanki z martwicą tkanki i często smugi w śródpiersiu i krwawienia z powodu naczynia arroz szyjki. W związku z tym, śmiertelność we wczesnym okresie pooperacyjnym był bardzo wysoki. Jednak prognozy ocalałych z tego okresu pozostaje trudne z powodu bardzo częstych nawrotów i przerzutów. M. Ya Harshak, VI Voyachek, Y Sendulsky, FS Bockstein, DI Zimont, AI Kolomiychenko i inne dane opracowane i modyfikowane operacyjne metody leczenia, do tego, co jest teraz czas są laringofissura, częściowa resekcja krtani i ich usunięcia całkowitego. po laringofissury Laringofissura.

Bezpośrednie wskazanie do tej operacji jest lokalizacja guza ekzsfitnoy swobodnego krawędzi przedniej dwie trzecie prawdziwych strun głosowych, nie guz rozprzestrzenił się przedniego spoidła i regionu podczas nalewkowatymi mobilność zachowania czerpała joint-pierścieniowatej. Rozszczepienie krtani w całości (laringofissura) lub jej dekoltu częściowego (tireofissura) jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym z jednoczesnym nerwów znieczulenia przewodzenia verhnegortannyh. Przez ściśle linii środkowej płyty podziału nacięcie chrząstki tarczycy, i spoiwo stożkowej jest prawie bezkrwawa. Konieczne, aby oszczędzić błonę śluzową pokrywającą przedniej struny głosowe, aby zapobiec zrostów między nimi, co prowadzi do zwężenia głośni. Odkryte węzłów chłonnych prelaringealny nawet małe spojrzenie i miękkie uczucie być usunięte wraz z otaczającą tkanką i badanie histologiczne.

Aby mieć szansę wyleczyć raka, musisz usunąć chemikalia i toksyny z organizmu które raka powodują ⇒ czytaj więcej

Przed otwarciem gardła stłumić odruch kaszlowy w jego rozliczenia poprzez wiązki stożkowej, wprowadzić 0,5 ml 5% roztworu kokainy lub tetrakainy 2%. Należy unikać, jeśli to możliwe, aby doprowadzić do cięcia blisko wcięcia chrząstki tarczycy, a zwłaszcza wyższe – do wiązania shchito-gnykowej, ponieważ cięcia w tych obszarach towarzyszą krwawienia i zaburzenia połykania. Po otwarciu przestrzeni wewnętrznej guza krtani, znajdujący się w prawdziwy struny głosowe są oddzielone od chrząstki wraz z całą grubość podstawowej tkance ochrzęstna. Kiedy całkowicie darmowe mobilność tkanek i ich brak spójności z ochrzęstna obszaru chrząstki do lewej strony, ale najbardziej chrząstki jest usuwany wraz z otaczającymi tkankami, zachowując jedynie zewnętrzną ochrzęstna. Krwawienie po usunięciu guza dokładnie przestał tampony nasączone nadtlenku wodoru, w skrajnym diathermocoagulation przypadku. Następnie zaszywa nacięcie gardła w warstwach. Katgut szwy zastosowane do tkanek miękkich i tkanki chrzęstnej i ochrzęstna tylko trzymać się razem. Skórę zszywa z jedwabiu lub caproni. Tube tracheotomii Produkcja lub tchawicy administracji przez otwór w wiązki stożkowej zwykle nie jest konieczne. Stosowanie leków sulfonamidy i antybiotyki, aby zapobiec zwykle wystąpienie zachłystowego zapalenia płuc. Z rozwoju rozedmy śródmiąższowej i ropnie zaleca się usunąć dolną 1-2 szew. Nawet w tych ciężkich powikłań zwężenia krtani, które wymagają dostępu do świadczenia powietrze przez rurki do intubacji, takie operacje rzadko obserwowane. Zwykle po tireofissury przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, pacjenci czują się dobrze. Zaburzenia połykania w ciągu pierwszych 2 dni mogą być ciężkie, ale pacjenci mogą z łatwością dostosować się do nich, zwłaszcza, jeśli są one od początku przyzwyczaić do jedzenia i picia, wyciągając szyję i głowę w dół. Po 2-3 dniach problemów połykania zniknąć. 6-7 dnia usunięto szwów. Funkcja głosowa początkowo ciężkie zaburzenie w wyniku zmian zapalnych, obrzęk śluzówki krtani i warstwy martwiczych w miejscu usuniętej tkanki. Rough, ale na tyle głośno, głos przywrócone po 2-3 miesiącach, od degeneracji błony śluzowej blizn pewnego rodzaju vocal cord. Śmiertelność pooperacyjna była prawie nie ma; rzadkie przypadki wyjaśnia bardzo zaawansowany wiek pacjentów (ponad 70 lat), cukrzyca, rozedmę płuc, itp. wyników długoterminowych po operacji właściwych wskazań, według niektórych autorów [Gluck i Zerensen (Gluck u Soerensen.) Jackson (Jackson), Y Sendulsky, AI Kolomiychenko DI Zimont, FS Bockstein, A. Natanzon i inni], są również bardzo korzystne – jest co najmniej 80-85% Utrzymujące się leczy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s