HPV jest chorobą spowodowaną jednej trzeciej przypadków raka gardła

Jedna trzecia osób z rakiem gardła jest zainfekowany przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), według nowego badania opublikowanego w Journal of Clinical Oncology 19 sierpnia 2013.
Zespół brytyjskich naukowców z University of Oxford, preddiagnosticheskie porównaniu próbki krwi od 938 pacjentów z rakiem gardła, przełyku i raka z nowotworami jamy ustnej i gardła z próbek 1599 osób bez tej choroby.
HPV zawiera prawie 200 szczepów, ale mniej niż 10 z nich są związane z rakiem, a tylko jeden, HPV 16, naprawdę wskazuje bezpośrednio na raka gardła.


Naukowcy próbki krwi badano pod kątem przeciwciał anty-E6, znany również onkogenne białko HPV16, i okazał się więcej niż jedną trzecią nowotworów, w porównaniu z mniej niż 1% pacjentów bez raka.
Nie stwierdził żadnych powiązań z innymi nowotworami. Jeśli osoba do przeciwciała E6, potem zakażono HPV16, i mają wysokie ryzyko, że wyzwala E6, rakotwórczych, będzie aktywowany.
E6 przerywa działanie innego białka zwanego p53, który chroni komórki przed uszkodzeniem DNA. Takie urazy zwiększyć ryzyko raka.
Eksperci twierdzą, że zależność pomiędzy obecnością przeciwciał w krwi raka gardła E6 i nie zależy od czasu wycofania próbki krwi.
Eksperci szacują, około 23% mężczyzn nonsmoking i 7% niepalących kobiet, które mają E6 w ich krwi, i prawdopodobnie mają już ponad 10 lat rozwoju raka gardła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s