Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV)

Jeśli prawidłowo myć zęby i wizyta u dentysty na czas, tym bardziej prawdopodobne, aby podnieść ustnych brodawczaka, co może prowadzić do raka gardła.

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) są już znane, że może powodować raka. Ale, jeśli na początku był związany tylko z rozwojem raka szyjki macicy, odkryliśmy, że później wirusa powoduje inne rodzaje raka. Osiedlił się w różnych narządach ciała, i spowodowało, że guz może rozwijać się w gardła, jamy ustnej, na piechotę, na palcem odbytu. Oznacza to, że w każdym miejscu, w którym nie jest skóry lub błony śluzowej.

Jeśli chodzi o raka gardła, a następnie, według ekspertów, HPV ustnej winny w 40-80% swoich spraw.

Został na raka gardła zmarł pisarz Benedykta Erofeev, który w późniejszych latach, stracił głos i może mówić tylko za pomocą specjalnego urządzenia.
Szczepienie przeciwko HPV jest niezbędne nie tylko dla dziewcząt, ale także młodych ludzi o odmiennej orientacji seksualnej
Szczepienia nie tylko dla dziewczyn

Zmniejsz ryzyko raka narządów płciowych lub odbytu, wywołanych przez wirusa brodawczaka ludzkiego, pomaga w momencie szczepienia. Dotyczy to zarówno … →

Naukowcy z Center for Health Research, University of Texas w Houston podjął analizę przyczyn, które zwiększają prawdopodobieństwo wirusa brodawczaka ludzkiego odebrać usta. Są one analizowane dane z National Health and Nutrition, prowadzonej w latach 2009-2010, Centrum Kontroli i Prewencji Chorób .

W badaniu wzięło udział 3439 uczestników, wieku od 30 do 69 lat. Eksperci oceniano usta i stan analizowano pod kątem obecności różnych typów HPV.

Jak płciowych wirusem brodawczaka ustach dzieli się na dwa rodzaje. Najpierw są niskie ryzyko wirusy, które powodują łagodne brodawki guzów w jamie ustnej. Drugi typ – wysokiego ryzyka wirusy, przyczyną raka gardła.

O zdrowie jamy ustnej Naukowcy z University of Texas oceniano na podstawie następujących kryteriów: samodzielnie zgłaszane jamy ustnej, choroby zębów i dziąseł, używać do płukania jamy ustnej do leczenia problemów z zębami i liczby brakujących zębów. Wśród czynników, które mogą mieć wpływ na zakażenie HPV także wiek, stan cywilny, palenie tytoniu, używanie marihuany, i wreszcie, praktyki seksu oralnego.

Główny wniosek dotarł przez lekarzy – zły stan jamy ustnej o 56% zwiększa ryzyko zarażenia się HPV w porównaniu z posiadaczami zdrowej jamy ustnej.

Choroby dziąseł zwiększają ryzyko zakażenia na poziomie 5%, i próchnicy zębów i innych chorób zębów – 28%. Brakujące zęby przyczyniają się również do szansę na wirusa.

Ponadto, okazało się, że mężczyźni, którzy palą papierosy lub marihuanę, i regularnie praktykujących seks oralny, a także zwiększa ryzyko zakażenia. Na kobiety, ten wzór nie wynika powód.

Ale wśród wszystkich innych przyczyn tego stanu jamy ustnej działa niezależny czynnik ryzyka nie związane z złych nawyków i przedmiotów w stylu życia.

Nie jest to zaskakujące.

Aby spowodować patologia, wirus musi wejść w krew przez uszkodzeń błony śluzowej jamy ustnej lub ząb chorej. Złe warunki sanitarne w ustach tworzy otwarte drzwi do infekcji.
Cząsteczki w jelitach pomagają organizmowi przetrwać chemioterapię
Wyleczenia raka stwierdzono w jelitach

Amerykańscy naukowcy odkryli cząsteczkę, która interakcji z komórek macierzystych jelita, co pomaga organizmowi przetrwać na niebotycznie wysoki … →

„Dobrą wiadomością jest to, że jest to czynnik, który można kontrolować i zmieniać – mówi Kon Tan Bui, członek badania. – Utrzymanie higieny jamy ustnej i zdrowych zębów – to najlepszy sposób, aby zapobiec zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego i zmniejszyć ryzyko raka gardła „.

Choć dla większości ludzi dobrej higieny jamy ustnej jest oczywiste, i po raz kolejny przypomnieć lekarzom Mayo Clinic :

– Myj zęby co najmniej dwa razy dziennie;
– Używaj pasty do zębów z fluorem i szczoteczka do zębów miękka, komfortowa dla zębów i dziąseł, należy rozważyć zakup elektrycznego szczoteczkę, usuwa płytkę nazębną i utrzymuje zdrowe dziąsła;
– Myj zęby prawidłowo – zewnętrzną powierzchnię, powierzchnię wewnętrzną i guma do powierzchni i nie zapomnij o języku;
– Staraj się szczoteczka clean – zawsze umyć po użyciu, przechowywać w pozycji pionowej, w jasny, powinno być suche na następny raz;
– Wymień szczoteczkę lub jej głowę co trzy do czterech miesięcy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s