Seks oralny powoduje raka gardła przecież lekarze stwierdzili

Naukowcy z Oxford ustalono, że jedna trzecia chorych na raka infekcji gardła jest oznaczony przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), donosi BBC . Ponadto wirus – główną przyczyną raka szyjki macicy. Jest łatwo przenoszone przez kontakt ustnej lub narządów płciowych.

W naturze, istnieje ponad 100 typów HPV. Większość ludzi pracuje ochrony immunologicznej przeciwko wirusowi. Jednakże, jeśli zakażenie nastąpiło, konieczne jest przeprowadzenie badań przesiewowych. Szczególnie niebezpieczne szczepy 16 i 18 wirusa HPV. Na przykład, typ 16 jest związany z około 60% przypadków raka szyjki macicy, 80% – raka odbytu i 60% – w jamie ustnej. W tym czasie, eksperci zaczęli mówić konkretnie o wirusa raka jamy ustnej i gardła i komunikacyjnych.

Zbadali próbki krwi od osób, które są na początku badania był całkowicie zdrowy. We krwi, przeciwciała dążył do kluczowego białka HPV – E6. Białko to jest „off” system komórkowy, który chroni przed rakiem. Jeśli masz przeciwciał we krwi, co oznacza, że ​​wirus ma już wyprowadziła system ochronny i powodować zmian nowotworowych w komórkach.

Analiza krwi ludzi zdrowych i tych, które rozwinęły nowotwór, wykazała 35% chorych na raka gardła posiada przeciwciała, a wśród nich z normalną było mniej niż 1%. Ale 84% osób z przeciwciałami żył pięć lat od wykrycia nowotworu, w porównaniu z 58%, którzy nie mają przeciwciał. W każdym razie, lekarze zalecają ćwiczenia tylko bezpieczny seks, w tym ustnego kontaktu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s