Raka gardła: zdjęcia, objawy, wczesne objawy, leczenie raka gardła

Raka gardła

W strukturze medycyny znanej choroby nowotworowej jest bardzo często rak gardła, który jest najczęściej w 10-te miejsce. Powiedział złośliwości utworzone z tkanin zawierających gardła lub krtani.

Rozwój będzie puchnąć, jego kształt i wielkość, a także lokalizacja ma bezpośredni wpływ na znaki i dalszego objawem choroby. Ponieważ początkowe stadia guza prawie nie objawiać. Wartość maksymalna może być świąd i ból gardła, utrudnione przełykanie, to znaczy, objawy są typowe dla wielu innych (nienowotworowe choroby). Z kolei przyczynia się do trudności wczesnego wykrywania raka gardła. Jedynym wyjątkiem jest przypadek nowotworu na strunach głosowych. W tym przypadku, objawów klinicznych, manifestują się na wczesnym etapie, gdy edukacja na jego wielkość nie przekracza nasion prosa.

Objawy choroby

W początkowych etapach:

  •     Zmiana tonu głosu;
  •     Możesz otrzymać do utraty głosu (chrypka bezgłos);
  •     W połykaniu ból pojawić;
  •     Możesz czuć obecność czegoś w gardle lub organu zewnętrznego obcego;

Często jest to krótki oddech;

Na późniejszym etapie:
Nie napadowym lub przetrwałym kaszel ;
Czując ból w uszach;
Zwiększenie rozmiarów węzłów chłonnych, a tym samym nie jest obrzęk szyi;
Być może szybka utrata masy ciała;
Od ujścia produkuje nieprzyjemny zapach;

Przyczyny tej choroby mogą być różne, ale palenia – najważniejszym czynnikiem. Wraz ze wzrostem etatu palacza, możliwość kształtowania swojego raka krtani i innych narządów. Jednakże znaczne zwiększenie ryzyka choroby obserwuje się nadmiernego entuzjazm napojów alkoholowych. Warto zauważyć tendencję, że podobny typ raka bardziej podatne na mężczyzn z powodu ich zawodu, często związanych z branż niebezpiecznych (kwas siarkowy, azbest, nikiel) niż u kobiet.

Diagnoza raka gardła

Ponieważ leczenie raka gardła jest bezpośrednio związana z stadium choroby, to jest konieczne, gdy tylko jest to możliwe, aby postawić diagnozę, na pewnym etapie powstawania i rozwoju guzów leczenia okazał się równie skuteczny, jak to możliwe. Na badania, wykrywania raka gardła (w obecności charakterystycznych owrzodzeń błony śluzowej) może zarówno laryngolog i dentysty. Jednak, aby dokładnie określić chorobę i natychmiast rozpocząć leczenie raka gardła, ale więcej badań pomogą, USG lub RTG, które określają wielkość i położenie guza. W tym samym celu może wyznaczyć leczenia i MRI. Badania laboratoryjne pozwolą dokładnej diagnozy i rozpoczęcia leczenia raka gardła. A do tego trzeba tylko zbadać pod mikroskopem lub kawałek tkanki pobranej z tej samej części wacika gardła. Taka analiza wykaże nieprawidłowych komórek, w wyniku czego na wczesnym etapie rozwoju nowotworów złośliwych może rozpocząć leczenie.

Leczenie raka gardła

W nowoczesnej medycynie do leczenia raka gardła stosować trzy główne sposoby:

Chemioterapia;
Usunięcie powiększonych węzłów chłonnych i guzów operacją;
Możliwa metoda radioterapii;

Tak więc, jest interwencja chirurgiczna stosowana do leczenia tej choroby. Gdy weźmie się pod uwagę wielkość nowotworu, stopę jego wzrostu w tkance oraz położenie (jak również w innych metodach). Często zdarza się, że leczenie tej postaci nowotworu w tym samym czasie za pomocą wielu metod. Na przykład, chemioterapia promieniowania znacznie zwiększa skuteczność leczenia. Wybór konkretnej metody leczenia raka gardła bezpośrednio wpływają: stan ogólny pacjenta, wielkość i położenie raka i innych indywidualnych cech osoby. Jednakże, aby uzyskać kompletny zwycięstwo raka gardła, leczenie należy rozpocząć jak najszybciej.

Profilaktyka raka gardła

Ale w każdym przypadku, należy zrozumieć, że bez względu na sposób leczenia nie zostały wybrane, w każdym przypadku, oznacza to przeprowadzenie kompleksowego leczenia. Wynik jest bardzo ważne profilaktyki. Jako główne czynniki, które wywołują choroby jest palenie i nadużywanie alkoholu, w pierwszej kolejności z nich i powinny być opuszczone. Dlatego należy jasno zrozumieć, że jeśli można rzucić jak wcześniej zwyczajów, tak aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia i dalszego rozwoju nie tylko na raka gardła, ale także raka wargi, jamy ustnej i trzustki, przełyku i pęcherza moczowego. Dodatkowo, osoby z raka krtani może być przy rzucaniu palenia zmniejsza ryzyko wielkiej obrzęk głowy i szyi. Zwróć szczególną uwagę na problemy z głosem lub pojawił się ból gardła. Jeśli nie przejść przez długi czas, to jest oczywistym powodem do lekarza. Środki zapobiegania powinny również pielęgnacji jamy ustnej (najlepiej przeprowadzić tę procedurę na dobę), to wyjątek od zwykłej diety żywności gorące, ostre i słone, szybkiego leczenia chorób gardła i innych czynników, które negatywnie wpływają na błonę śluzową. Osoba, która jest zaangażowana w niebezpiecznej pracy, niezbędne jest do wykonania profesjonalnych i środków ostrożności w celu ochrony układu oddechowego z coraz substancje rakotwórcze i kurz. Z badań kontrolnych dodawanie i terminowego Kontakt dla specjalistycznej i profesjonalnej opieki medycznej w manifestacji objawów lękowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s