Raka gardła: winowajca zostanie znaleziony!

Zakażenie niektórymi typami wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) znacznie zwiększa ryzyko raka gardła, według naukowców.
Eksperci z Uniwersytetu Oksfordzkiego w porównaniu próbki krwi od 938 pacjentów z rakiem i 1599 osób zdrowych. Analizowane na obecność przeciwciał w surowicy krwi do onkogenu wirusa brodawczaka.

Stwierdzono, że jedna trzecia pacjentów z rozpoznaniem raka gardła, również są nosicielami HPV, przeciwciała, które mogą być znalezione w ciągu kilku lat przed rozpoczęciem choroby. Jest to białko HPV – E6 – «off» System komórkowy, który chroni organizm przed rakiem.

Jeśli przeciwciała występują we krwi, to znaczy, że wirus może ominąć mechanizmy obronne organizmu i zmian powodowanych w zdrowe komórki.

W wyniku badania krwi wykazały, że niektóre z uczestników w grupie kontrolnej stwierdzono tylko jeden procent tych, którzy wzięli udział przeciwciała. A wśród tych, którzy byli chorzy raka gardła – 35%.

Wcześniej naukowcy zakłada się, że większość nowotworów spowodowanych przez palenie lub alkoholu, ale nie zakażonych HPV. Jednak skala i szybkość rozprzestrzeniania się wirusa w ostatnich latach zyskał z poważnego rozpędu. HPV może łatwo się zarazić z ustnego kontaktu, i to jest główną przyczyną raka szyjki macicy. Ludzie, którzy mają promiscuous stosunków seksualnych są na większe ryzyko zarażenia się wirusem. Bezpieczny seks może zmniejszyć ryzyko, ale stosowanie prezerwatywy, według ekspertów, nie jest jeszcze dać absolutnej gwarancji bezpieczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s