Rak krtani

Rak krtani (krtań). Objawy, cechy, powoduje raka krtani (krtań)

Рак горла Rak krtani, gardła () – Zaawansowane choroby niebezpieczne, charakteryzuje rozwoju nowotworów złośliwych w błonach śluzowych gardła i krtani (gardła). Nowotwory złośliwe zwykle rośnie w otaczającej tkanki i narządów. Z biegiem czasu, przerzuty i zmiany nowotworowe zaczynają się tworzyć w przybliżeniu w części ciała, ponieważ chłonnego i naczyń krwionośnych w komórkach nowotworowych może w innych narządach.

Istnieje kilka typów raka gardła zależy od lokalizacji złośliwego nowotworu nadskladochnogo: puchnąć (top) krtani, środkowa część krtani (krtań) i raka podskladochnogo (niższy) krtani dział. Najczęstszym raka płaskonabłonkowego gardła, który rozwija się głównie u osób palących.

Przyczyny raka gardła (krtani)

Przyczyny tej choroby nie są w pełni zrozumiałe, ale głównymi czynnikami ryzyka, które zwiększają prawdopodobieństwo rozwoju chorób są następujące:

Zwiększa ryzyko zachorowania na choroby i palenie spożywanie alkoholu;
Ryzyko choroby jest kilka razy wyższe u osób starszych niż 60 lat;
Większość ludzi cierpi na raka gardła niż kobiet;
Prawdopodobieństwo choroby u ludzi, którzy zajmują się niebezpiecznych branżach: nikiel, azbest, kwas siarkowy, węgiel i inne substancje chemiczne, substancje rakotwórcze i toksyczne substancje;
Ryzyko rozwoju patologii u ludzi wiele wyższe niż wcześniej raka głowy i szyi.
Ludzie nie zwracają uwagi na higienę jamy ustnej, są zagrożone.
Predyspozycje genetyczne trzykrotnie zwiększone ryzyko wystąpienia choroby.

Objawy, objawy raka gardła (krtani)

Objawy raka gardła są bezpośrednio zależne od części rozwija nowotwór krtani. Odróżnić główne objawy to:

Chrypka i inne zmiany w dźwięk głosów (do całkowitej utraty) występują zwykle w pierwszych stadiach raka ze strun głosowych i jest późno objawem raka lub podskladochnogo biura nadskladochnogo krtani – dolna lub górna strun głosowych. Jeśli chrypka przeszkadza niż dwa tygodnie, należy skonsultować się z lekarzem.

Objawem jest wygląd i uczucie guzek lub organu obcego w gardle.

Naruszenie połykania, funkcjonalności rozwijających w przypadku naruszenia nagłośni, które podczas normalnej pracy zapobiega żuć jedzenie do układu oddechowego, może również sygnalizować raka gardła.

Suchy kaszel nie jest podatne na leczenie i długi kończy, smugi krwi w ślinie, wydzieliną z nosa i flegma, węzły chłonne szyi – dodatkowa obecność alarmy choroby.

Duszność rozwija gdy rośnie nowotwór złośliwy krtani światło, uniemożliwiając przejście tlenu do płuc.

Ponadto towarzyszyć ból choroby w uszach, utrata słuchu, utrata apetytu, nagły drastyczny spadek wagi.

Nasilenie objawów zależy od lokalizacji nowotworu formacji. Jeśli Edukacja znajdują się w górnej części gardła, zdominowanej przez ból gardła , podobny do tego, który występuje w dusznicy bolesnej. Ból gardła, bolesne przełykanie, bóle zębów, może nawet utrata włosów towarzyszy raka dolnej i środkowej części gardła (gardło).

Zdiagnozowano raka gardła w różny sposób: odbyło tomografii komputerowej, laryngoskopia i biopsji , a czasami diagnoza może wymagać kompleksowe badanie.

Leczenie zależy od rodzaju guza i etap choroby. Przeprowadzone chemioterapia , radioterapia, operacja jest często wymagane.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s