Rak gardła: Objawy

Raka gardła – nowotwór złośliwy, zlokalizowane najczęściej w błonach śluzowych krtani i gardła. Pomimo tego, że różne organy, guzy wynikające z nich, połączone do wspólnego grupy według cech powinowactwa. Ponadto, dane wskazują, że procesy nowotworowe w organizmie jednego z bardzo wysokim prawdopodobieństwem wpływu sekund.

Głównym powodem, że prowokuje powstawanie i rozwój raka gardła jest palenie. Wynika to z bardzo wysokim stężeniu rakotwórczych i toksycznych substancji zawartych w dymie tytoniowym i wpływa na błony śluzowe, drażniących i ich uszkodzenia. To w konsekwencji prowadzi do powstawania i rozwoju guzów.

W ramach kompleksowego działania dymu tytoniowego i ryzyko alkoholu złośliwości w rzeczywistości dwukrotnie.

Jednakże, raka krtani występuje nie tylko ze względu na nadużywania tytoniu i alkoholu. W ryzyka grupy Następujące osoby:

tych, którzy zużywają dużo solonego mięsa;
tych, którzy zaniedbują higienę jamy ustnej;
którzy często wdycha powietrze o dużej zawartości azbestu lub pyłu węglowego;
ci, którzy mają genetyczną predyspozycję do tej choroby.

Pierwsze objawy raka gardła – chrapliwy głos i ból gardła. Po chwili jest dysfagia (trudności w przełykaniu jedzenia i wody).

Później etap raka gardła towarzyszy bogactwo objawów negatywnych:

zgniły zapach z ust;
wzrost w szyjnych węzłów chłonnych;
Obecność krwi w ślinie;
kaszel, często z flegmą;
W niektórych przypadkach możliwe jest utrata słuchu.

Nasilenie specyficznych objawów raka krtani zależy od lokalizacji nowotworu. Jeżeli tworzenie guza jest w górnej części ciała, bardziej aktywnego oczywistych objawów takich jak utrzymująca ból gardła, ból przy połykaniu. Dodatkowe objawy raka gardła może być ból w zębach, a nawet utrata włosów.

Jeśli guz jest zlokalizowany w krtani, pacjent ma do czynienia ze zmianą głosu (w ciężkich przypadkach – do całkowitej utraty możliwości mówienia), nie będzie trudności w oddychaniu.
Leczenie raka krtani i gardła

Skuteczne leczenie raka krtani jest prawie całkowicie zależny od czasie diagnozy problemu i identyfikacji guzów. Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów, zaleca się natychmiast skontaktować się z audiologa dla diagnozy, jeśli to konieczne, lekarz zaleci dodatkowe badania.

Szczególne sposoby leczenia raka gardła określana w zależności od aktualnego stadium choroby. We wczesnych stadiach rozwoju nowotworu używane chemioterapii i radioterapii. W późniejszych etapach, interwencja chirurgiczna. W tym przypadku, do leczenia raka krtani konieczne w celu usunięcia guza oraz regionalnej (lokalnej) węzłów chłonnych. Skuteczność działania zależy od kilku czynników, w tym, w którym z nowotworu znajduje się dokładnie gardło i podnoszenie kiełkowania i innych narządów przerzutów sytuacji (ich obecność lub nieobecność.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s