Rak gardła – diagnoza

Rak gardła – diagnoza

W ubiegłym roku był wzrost KRAMATORSK takich chorób, jak rak gardła

Eksperci twierdzą, że ten rodzaj raka jest pięć razy częściej u mężczyzn niż u kobiet, a rozwija się głównie u pacjentów od ponad czterdziestu lat. Trzy czwarte pacjentów z rakiem krtani są w wieku powyżej sześćdziesięciu lat. W diagnozy we wczesnych etapach istnieje dość duża szansa, że ​​rak jest w stanie wyleczyć całkowicie.

W ostatnich latach nasze miasto było występowanie wzrost raka gardła. Przyczyny nie są nowe: złe środowisko, palenie tytoniu, alkoholu i późne skierowanie do lekarza. Do tej pory, ta diagnoza zarejestrowany w Kramatorsk Cancer Center jest 386 osób. Jakie są objawy tej strasznej choroby, co nowego w leczeniu? Te i inne pytania Poprosiłem miasto ENT onkolog Alexander Minaev.

Objawy raka krtani

„W większości przypadków raka krtani rozwija się w pobliżu strun głosowych, często najpierw zauważalnych jest zmiana dźwięku głosu. Na przykład, może stać się chrapliwy głos lub zbyt cicho – mówi Minh. – Ale są też szereg innych przyczyn natychmiastowy wyjazd do lekarza „.

Więc co należy poinformować?

– Ból przy połykaniu lub trudności w połykaniu;

– Uszczelki lub obrzęk na szyi;

– Ból gardła;

– Ból w uszach;

– Uporczywy kaszel;

– Nieuzasadniona redukcja masy;

– Duszność;

„Nie wahaj się niepokoić lekarza!”

To badanie strun głosowych. Jak się okazało, nie tylko na czas dostępu do lekarza pomoże uniknąć straszne konsekwencje takiej diagnozy jest rak krtani. Wiele zależy od profesjonalizmu lekarza osobiście.

Jeden z pacjentów doktora Minayeva, 66-letnia Vera, przyszedł na leczenie z Dniepropietrowska. „To przyniósł mi syna – powiedziała. – Adres Kramatorskaya szpitalu możemy znaleźć w Internecie. Niewygodne do powiedzenia, ale to właśnie tutaj, w Kramatorsk, pierwszy raz dokładnie zbadać gardło i czułem jego szyję. I to pomimo faktu, że w jego Dniepropietrowsku miałem trzynaście chemioterapia i radioterapia. Przy okazji, moje gardło spalił dokładnie napromieniania, pół śliny nie było … „.

Pierwsze „dzwony” choroba zaczęła się złożyć w 2008 roku. Mówi wierze, po raz pierwszy pojawił się w obojczyk sensacji krótkim łaskotanie. Rok później stał się stale ból gardła. „Ból przy przełykaniu próbuje oczyścić się: ciepłe napoje, różne spraye. A potem ból i dołączyli poczuciem czegoś obcego w gardle. A potem wybrałem się na wycieczkę do szpitala „- mówi Vera.

A wiara jest nadal hospitalizacji, ona pracowała. Przy recepcji w Alexander Minayeva, pacjent był ponownie dokładnie sprawdzane. „Podczas wizyty u lekarza, należy poprosić ich, aby zbadać także swoje struny głosowe – zaleca Alexander Minh. – Ta procedura jest nazywana pośrednią laryngoskopię. Nic szczególnie trudno o to nie tylko konieczne, przez pewien czas, a co może być szczery, wielu lekarzy są w pośpiechu, dlatego kontrola staje się zbiegiem. Więc nie wahaj się niepokoić lekarza! ”

Pośrednie laryngoskopia odbywa się za pomocą krtani lustro. Odbywa się to w następujący sposób: pacjent siedzi przed lekarza, usta szeroko otwarte, jego język, trzymając palcami przez gazę. Lekarz ma lustro, powierzchnia lustra rozgrzewa go płomień na palniku alkoholu (do Przeciwmgłowy usta, a więc nie kolidują z kontroli), należy sprawdzić ustawienia mocy dotykając tyłu rękę i wprowadza lustro do podniebienia miękkiego. Następnie pacjent wypowiada dźwięk „i”. W wyniku tych prostych czynności, lekarz jest w stanie bardziej szczegółowej analizy. To wszystko.

Onkolodzy KRAMATORSKIY opanowali nową metodę leczenia nowotworu

Mówimy o regionalnej chemioterapii dotętniczego. „Ta nowa metoda leczenia, które opracowaliśmy wspólnie z naszymi onkologów. W przeciwieństwie do wspólnego chemioterapii, gdy pacjent jest wstrzykiwany do żyły leku bardzo toksyczne, powodując uderzenie przypada na całym ciele, dotętniczego „chemia” można podsumować leku do naczynia, która karmi nowotwór – mówi miasto ENT onkolog Alexander Minh. – Innymi słowy, regionalnym chemioterapia może dostarczyć przeciwnowotworowy lek bezpośrednio do powierzchni guza z minimalnym ryzykiem ogólnej toksyczności leków. I efekt tego zabiegu kilka razy wyższe niż normalnie. ”

Metoda ta przeżywa dziesiątki pacjentów. Z jednym z nich udało mi się porozmawiać bezpośrednio do recepcji na Minayeva. Basil 55 lat. On zachorował w 2010 roku. „I nagle ochrypły głos – mówi. – Myślałem, że mam katar. Próbował self-treat „na zimno”, ale okazało się, że to nowotwór w gardle. I pracował, napromieniowane i miał „chemia” o nowej metodzie. Dziękuję Bogu i lekarzy, czuję się dobrze. Tutaj przybył do zaplanowanego skanowania. ”

Być może brzmi to banalnie, ale wczesne wykrywanie nowotworu bezpośrednio zależy od powodzenia leczenia raka gardła. Nawet, gdy patrzy się z otolaryngologist gardła mogą sugerować obecność raka, ale diagnoza jest konieczne przeprowadzenie szeregu dodatkowych badań.

Nosogardła Fibroscopy. Lekarz analizuje górnych dróg oddechowych z endoskopowych. Endoskop jest dołączony do mini-wideo kamery, która przekazuje obraz na ekran. Procedura ta pozwala nam rozważyć guza, wziąć materiał do biopsji.

Badanie cytologiczne (biopsja). Jeśli podczas endoskopii lub wykrycia nieprawidłowości laryngoskopia, lekarz bierze próbkę zmienionej tkanki do biopsji. Próbka jest wysyłany do laboratorium w celu przetestowania. Biopsja wykazuje komórki nowotworowe w błonach śluzowych wyskrobin lub.

USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny. Metody te umożliwiają badanie w celu określenia bezpieczne i bezbolesne powiększenie węzłów chłonnych i zmiany w tkance w sąsiedztwie guza.

Uwaga

Alkoholu i tytoniu zwiększa ryzyko zachorowania na raka krtani

Liczne dane wskazują, że alkohol i tytoń są dwa najważniejsze czynniki ryzyka rozwoju raka krtani. Uważa się, że alkohol i tytoń zawiera chemikalia, które wpływają na funkcjonowanie komórki krtani powodując mutacje, które mogą prowadzić do raka.

Badania wykazały, że jeśli dana osoba pali czterdzieści papierosów dziennie, ale nie pić alkoholu, ryzyko zachorowania na raka krtani, a niektóre inne rodzaje raka jest pięć razy wyższa niż tych, którzy nie pali i nie pije. Jeśli osoba wypija równowartość trzydziestu piw tydzień, ryzyko zachorowania na raka krtani także zwiększa pięciokrotnie.

Jeśli osoba pali czterdzieści papierosów dziennie i pili średnio trzydziestu piw tygodniowo, ryzyko rozwoju raka krtani jest zwiększona o 38 razy.

Ponadto, osoby z raka krtani wykazała szereg wspólnych mutacji genetycznych. Uważa się, że mutacje te zakłócają zdolność komórek do odzyskania z uszkodzeniem krtani spowodowane przez dym papierosowy i alkohol.

Ważną rolę naszej żywności i pracy. Istnieją dowody na to, że dieta bogata w czerwone mięso, produkty rafinowane i smażone żywności może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka krtani.

Co do zatrudnienia, wpływ niektórych substancji w miejscu pracy, może również zwiększać prawdopodobieństwo zachorowania na raka krtani. Środki te obejmują różnego rodzaju barwników (zwłaszcza w aerozolu) pyłu węglowego i drewna, parowanie oleju napędowego; niklu; formaldehyd, alkoholu izopropylowego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s