Rak gardła

Rak gardła powstaje z komórek gardła i krtani, są zdegenerowane od normalnego do złośliwych. Zewnętrzne objawy raka gardła zależy od stadium choroby. Najczęściej w początkowym etapie, pacjenci nie zauważyć raka gardła. W szorstki gardła mogą być odczuwalne, ból i napięcie w połykaniu. Zazwyczaj objawy te są albo pomijane lub obwiniać do uruchamiania zimnego lub ból gardła. Takie zaniedbanie pacjentów do własnego zdrowia uniemożliwia terminowe diagnozowania raka i rozpocząć wczesne leczenie w celu ratowania życia pacjenta. Tylko wtedy, gdy znajduje się guz strun głosowych, podstawowe objawy są widoczne od razu.

Tak więc, w początkowej fazie, pacjent może ulec zmianie tonu głosu, może być chrypka lub całkowita utrata głosu, jest ból w połykaniu, duszność. Pacjenci czują się ciała obcego w gardle, które nie mogą „wypychać” połykania.

W miarę postępu choroby objawy te łączy krwioplucie, obecność smugi krwi w odkrztuszaniem plwociny w; fragment trudności żywności, ból gardła, kaszel, spazmatyczne nie przechodzi, ból w uszach, uczucie pełności, obrzęk węzłów chłonnych, tworzenia się grudek w szyi, nieprzyjemne cuchnącą oddech i pacjenci mogą stać się bardzo wychudzony.
Raka gardłaRaka gardła
Przyczyny raka gardła

Mówiąc o przyczynach raka Warto podkreślić, że naukowcy wciąż nie ma jednej odpowiedzi – gdzie jest wyświetlany na raka? Ostatnio większość lekarzy widzi genetyczne w kompleksowych przyczyn i czynników raka. Jasne, pogarsza sytuację przez palenie i picie alkoholu – u palaczy i rak gardła alkoholików zauważyć kilka razy częściej niż inne kategorie pacjentów. Dlatego, raka jamy ustnej często wyprzedza mężczyzn niż kobiet.

Diagnostyka choroby może stomatolog i laryngolog. Oczywiście to dobrze, jeśli choroba zostanie wykryta jak najwcześniej, ale większość pacjentów pochodzi z owrzodzeniami w gardle. Po wykryciu lekarza wrzody sprawia dodatkowa diagnostyka manipulowane, aby umożliwić diagnozę – RTG, USG, biopsja przesiewowe rezonans magnetyczny. Dopiero po wszystkie wyniki są odbierane badania mogą postawić diagnozę. Często okazuje się decydującym biopsji, które można wykrywać nieprawidłowych komórek na wczesnym etapie.
Leczenie raka gardła

Pomimo faktu, że ta choroba fatalny dawna znany w medycynie do leczenia nowotworów, nie rozwinęła się znacznie. Obecnie istnieją trzy główne sposoby leczenia: chemioterapii, chirurgii i radioterapii. Zazwyczaj na pierwsze i drugie stadium choroby promieniowania odbiorczego lub chemioterapii, w trzecim etapie zwraca się do chirurgicznego sposobie leczenia choroby. Przez cały ten czas pacjent powinien pozostawać pod ścisłym nadzorem lekarzy, którzy będą monitorować stan możliwych powikłań niekorzystne.

Radioterapia jest oparta na skutki promieniowania jonizującego w tkance nowotworowej. Takie promieniowanie jest szkodliwe działanie na komórki nowotworowe, ponieważ ze względu na specyficzny metabolizm komórek nowotworowych są nadwrażliwe na promieniowanie. Procedura ta jest wykonywana w dwojaki sposób – na zewnątrz (narażenie na gardle) i wewnątrz (bezpośrednie napromieniowanie guza poprzez wprowadzenie specjalnych narzędzi).

Cykl radioterapii – dwa miesiące. W tydzień robi pięć ekspozycji przez pięć dni, i pozwolić odpocząć przez dwa dni. W niektórych przypadkach, radioterapia mogą być połączone z operacją (to jest przeprowadzane w celu zmniejszenia nowotworu, który wycięto, a czasami nie po operacji w celu usunięcia pozostałych komórek), a następnie – może to być czas przewrócić. Od radioterapii – dość agresywne metody leczenia, może dać negatywny wpływ na późniejsze w stosunku do ciała. Oni pojawiają się w różnym stopniu. Wśród działań niepożądanych najczęściej zauważyć, suchość w ustach, ból gardła, próchnica, długa rekonwalescencja po zabiegach stomatologicznych, zmęczenie, utrata poczucia smaku i zapachu.

Kiedy interwencja chirurgiczna jest brane pod uwagę lokalizację guza, mając dostęp do niej, stadium guza, wiek i stan zdrowia pacjenta. Najczęściej operacja – resekcja przy użyciu endoskopu, jednak i zrobić operację laserową. Laser pomaga usunąć najmniejszej kieszeni, jako punkt wpływu na raka. Z tego powodu większość z otaczającej zdrowej tkanki pozostaje.

Endoskopia jest wykonywane za pomocą elastycznego węża, który jest dostarczany do guza. Cały proces jest monitorowany przez kamery, a obraz wyświetlany jest na monitorze. Ta ingerencja jest wykonywana w przypadku, niewielki rozmiar guza. W przeciwnym razie, gdy guz jest duża, może okazać się konieczne, aby usunąć część krtani. Wśród skutków ubocznych zabiegu zauważyć znaczny ból w okresie pooperacyjnym, zmęczenie, tworzenia się obrzęku w gardle.

Chemioterapia jest wykonywane za pomocą leków, które szkodliwy wpływ na komórki nowotworowe. Ze względu na fakt, że metabolizm komórek nowotworowych szybciej, są one bardziej podatne na czynniki chemiczne. Chemioterapię można prowadzić zarówno przed, jak i po tej operacji. Ponieważ Chemioterapia działa poprzez przepływ, a następnie całe ciało cierpi z powodu wystawienia na działanie tych substancji. Wśród skutków ubocznych chemioterapii zauważyć, wypadanie włosów, zaburzenia przewodu pokarmowego, zmniejszenie liczby białych ciałek krwi, tworzenie się wrzodów w jamie ustnej, utrata węchu i smaku, motywacji odruch gardłowy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s