Nowotwór gardła

Raka gardła

Pojęcie „Rak gardła” skupia nowotwory złośliwe powstałe w błon śluzowych z gardła lub krtani . Guzy te połączone w jednej koncepcji w związku z podobieństwem objawów, jak również ze względu na fakt, że od jednego z organów, guzy wywierać wpływ na sekundę.

Przyczyny

Wśród czynników, które przyczyniają się do rozwoju raka gardła, pierwsze miejsce jest palenie. Dym tytoniowy zawiera duże ilości substancji toksycznych i rakotwórczych podrażnia skóry, uszkodzenia powoduje powstawanie nowotworów. Kiedy łączne efekty alkoholu i dymu tytoniowego zwiększa ryzyko raka o połowę.

Rak gardła podlegają również osoby, których praca wiąże się z wdychaniem pyłu węglowego lub azbestu, solone miłośników mięsa, tych, którzy nie zwracają wystarczającej uwagi do higieny jamy ustnej, jak również genetycznie predysponowani do tego ludzi choroby.

Objawy

Główne objawy choroby są ból gardła i chrypka. Nieco później, objawy te łączy dysfagia – trudności w połykaniu. Kaszel, smugi krwi w ślinie, wydzielina nosa i flegmy, oddech zgniły, ewentualnej utraty słuchu, zwiększenie węzłów chłonnych szyjnych – to pełnowymiarową raka gardła.

Nasilenie objawów pewnych uzależnione od lokalizacji nowotworu. Jeśli nowotwór jest utworzona w górnej części gardła, dominującym ból gardła, która jest podobna do dusznicy bolesnej. Ból przy przełykaniu, ból w gardle, ewentualnie – bóle zębów i utrata włosów, wraz raka gardła.

Jeśli guz jest położony w krtani, strun głosowych w okolicy, pierwszy pacjent będzie zwracać uwagę na zmiany głosu, nawet do ukończenia bezgłos (Nie oceniany). Może pojawić się uczucie ciała obcego w gardle, trudności w oddychaniu.

Diagnostyka

Od wczesnego wykrywania nowotworów bezpośrednio zależy od powodzenia w leczeniu raka gardła. Dlatego pojawienie się powyższych objawów należy skontaktować się laryngolog. Już w czasie kontroli do gardła może sugerować obecność nowotworu. Ale dokładniejsze rozpoznanie wymaga przeprowadzenia szeregu dodatkowych badań.

рак горла

Nosogardła Fibroscopy

Kontrola górnych dróg oddechowych za pomocą endoskopowych. Pozwala zobaczyć guz wziąć materiał do biopsji.

Ultradźwięk

Pozwala bezpiecznie i bezboleśnie określić powiększenie węzłów chłonnych i zmiany w tkance w sąsiedztwie guza

Rezonans magnetyczny

Pacjent jest umieszczany w specjalnej komorze, która tworzy pole elektromagnetyczne. Podczas magnetycznego rezonansu skanowania nie są wykorzystywane promieniowanie rentgenowskie, jest nieszkodliwy dla pacjenta. Ujawnia powiększone węzły chłonne.

Badanie cytologiczne (Biopsja)

Pozwala na identyfikację komórek nowotworowych w błonach śluzowych wyskrobin lub.

Etapy

Etap I – nowotwór znajduje się w tym samym obszarze anatomicznym (Lub w gardle lub krtani), nie towarzyszy owrzodzenie z przerzutami
Etap II – spread nowotworu do innych narządów, określane przez pojedynczych przerzutów do węzłów chłonnych
Etap III – Główne guz kiełkuje sąsiednich narządów i tkanek z owrzodzenia, liczne przerzuty lokalne
Etap IV – pojawiają się przerzuty do odległych narządów

рак горла

Leczenie

Leczenie jest skomplikowane. W etapie I i II mianował radio-i chemioterapii. Etap III bez interwencji chirurgicznej jest konieczne. Wykonywane w celu usunięcia guza i przerzutów do węzłów chłonnych. Ale możliwość interwencji chirurgicznej i jego skuteczność jest wynikiem szczególnych cech danego nowotworu (Obecność lub brak przerzutów, stopień kiełkowania w innych narządach, lokalizacja, itp.). Jeśli guz nie urósł do sąsiednich narządów, operacja odbędzie się w najmniej negatywnych konsekwencji dla pacjenta.
Leczenie raka gardła w Izraelu

Wszystko, co musisz wiedzieć, pacjenta cierpiącego na raka gardła, medycyna izraelska – trzy słowa małe: Najlepsze Poradni Ichilov. Jest to największy Medical Center w Izraelu, która jest nie tylko za osią światowej onkologii, a w rzeczywistości nie jest.

Doskonałe połączenie badań z zastosowanego składnika tworzy idealną pożywką dla wprowadzenia najnowszych odkryć i rozwoju metod diagnostyki i leczenia raka.

Genialny zespół lekarzy pod kierunkiem profesora Dana Fliessa będzie organizować i prowadzić proces gojenia w protokołach najnowszych. Tak więc, do leczenia raka gardła są stosowane takie innowacje jak chirurgii robota transoralnej conformal radioterapii protonowej, celowanej terapii inhibitorami EGFR inhibitorów angiogenezy.

Rewolucyjne metody leczenia w połączeniu z profesjonalizmem lekarzy – to idealne połączenie, które może liczyć na Top pacjenta szpitala Ichilov klinice z raka gardła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s