Leczenie raka gardła

Leczenie raka gardła jest zazwyczaj wykonywane przez zestaw środków:. Chirurgii oraz chemioterapii i radioterapii Zakres i technika pracy, dawka promieniowania, wybór leków – to wszystko zależy od danego pacjenta, stopnia zaawansowania choroby i lokalizacji guza.

Główne objawy raka gardła – jest chrypka, duszność, uczucie obcego obiektu w gardle, trudności w pasażu pokarmu przez przełyk. Wraz z rozwojem nowotworu, bólu, który stopniowo zwiększać. Chrypka może być powodem do szukania pomocy lekarskiej, to symptom przyciąga uwagę nawet przed czujesz ból.

Diagnoza raka gardła

Podstawowym warunkiem skutecznego leczenia raka w procesie – wczesna diagnoza. Guzy na prawdziwych strun głosowych może być wcześnie wykryty przez laryngoskopii. Klęska podgłośniowego przestrzeni często diagnozuje tylko wtedy, gdy na zewnątrz tej przestrzeni.

Pomaga w tracheoscopy diagnozy. Podłączając objawy sąsiadujących narządów (korzeń języka, przełyku) procedury diagnostyczne są wykonywane przy użyciu X-ray i esophagoscopy. Ponadto, badanie mikroskopowe jest prowadzone.
Główne sposoby leczenia

Główne sposoby leczenia raka gardła są takie same jak w przypadku innych onkologii

Leczenie chirurgiczne
Chemoterapia
Radioterapia.

Leczenie nowotworów gardła środków ludowych pozostaje istotna dla wielu pacjentów, ale nie może być jedyną opcją leczenia.

Obecnie istnieją nowe podejścia do leczenia, które są pod klinicznych. Badania te pozwalają na poprawę wykonany odkrycia. Co do zasady, uczestniczyć w badaniach u pacjentów z zaawansowanym stadium raka, którzy nie otrzymali efekt leczenia standardowego.

Operacja – główny sposób leczenia raka gardła, jest przeprowadzane na wszystkich stadiach choroby.
Rodzaje operacji

Hordektomiya – usunięcie tylko strun głosowych.
Gemilaringoektomiya – usunięcie połowy krtani. Pozostaje można oszczędzać głos.
Epiglottic laryngektomii – usunięcie nagłośni.
Częściowej laryngektomii – usunięcie krtani. W tym przypadku również można się o tym mówić.
Wycięcie tarczycy – usunięcie tarczycy, lub jego część.
Kompletna laryngektomii – usunięcie całej krtani. Gdy ta operacja jest wykonywana tracheostomii – otwór do oddychania.

Oprócz klasycznych operacji za pomocą konwencjonalnego zabiegu skalpela prowadzi się za pomocą promieniowania laserowego. Laser jest używany zamiast noża, może się bezkrwawe nacięć lub usunąć powierzchni guza.
Chemioterapia raka gardła

Wpływ chemioterapii celu zniszczenia komórek nowotworowych poprzez spowolnienie ich wzrostu złośliwych.

Chemioterapię. Leki podaje się doustnie, dożylnie lub domięśniowo. Lek wchodzi w krew i niszczy krążących komórek nowotworowych w organizmie.
Regional chemioterapia. Leki wstrzykuje się bezpośrednio do organu dotkniętego chorobą.

Chemoterapii przeprowadza się przed operacją lub radioterapii, pozwala na zmniejszenie wielkości guza. Jedna z wersji takiego leczenia – chemioprofilaktyki. To odbywa się po operacji, aby zmniejszyć ryzyko nawrotu i wtórnych guzów.
Radioterapia

Radioterapia jest wykonywana przez duży rentgenowskie lub promieniowanie drugiej. Metoda ta pozwala na uzyskanie znaczącego spowolnienia wzrostu guza, a w niektórych przypadkach do zniszczenia komórek nowotworowych.
Rodzaje radioterapii

Na zewnętrznej maszyny radioterapia jest obok pacjenta, jego promienie są skierowane na guza.
Z wewnętrznym – substancje radioaktywne wprowadzone do guza lub tkanki wokół niego.

Prognoza skutków raka gardła na etapie 1 do 2 korzystniejszych niż później. Pięcioletnie przeżycia wynosi 75-90%. W etapie 3 przetrwanie stopa spadnie do 63-67%.

Po leczeniu raka krtani staje pilne pooperacyjnych, rehabilitacji pacjentów, zwłaszcza po całkowitej operacji. Ważnym czynnikiem jest zaprzestanie palenia przed rozpoczęciem leczenia. Pacjenci po zabiegu mogą wymagać mowy szkolenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s