Leczenie raka gardła w Izraelu

Leczenie raka gardła w Izraelu

Słowo „rak gardła”, słyszymy dość często. To pojęcie nie oznacza jeden rodzaj raka i wszystkich nowotworów krtani i gardła.
Użycie terminu „rak gardła” sens, jak te narządy znajdują się w bliskiej odległości od siebie, ich objawy są bardzo podobne, i obrzęk jednego narządu często rosną do następnego mocno otaczającą tkankę.
Leczenie raka gardła

Rak gardła leczony w zależności od lokalizacji i wielkości:


kiełkowania w sąsiedztwie tkanki,
zaangażowanie węzłów chłonnych
oddzielone obecność przerzutów.

Rak gardła jest traktowany przy użyciu metod, które są stosowane w leczeniu niemal wszystkich nowotworów:

chirurgia,
radioterapia
chemoterapia
ukierunkowane leczenie, lub kombinacji powyższych metod.

We wczesnych stadiach raka gardła traktowane łatwiejsze i rokowanie przeżycia są znacznie wyższe.
Rak gardła w początkowej fazie miejscowego, ma małe wymiary i dobrze odpowiada operacji lub radioterapii. Wczesne stadia są I, II, i niektóre przypadki III stadium choroby.

Etap I – guz mniej niż 2 cm wielkości (około 1 cm), które nie rozprzestrzeniają się w węzłach chłonnych w okolicy.
Etap II – guz więcej niż 2 cm, ale mniej niż 4 cm, kiełkującego w węzłach chłonnych.
Przypadki III etapie, są uważane za „wcześnie”, oznacza mały rozmiar guza dyspozycyjni do leczenia operacyjnego lub radioterapii, posiadające nie więcej niż jeden „pacjent” węzłów chłonnych.

Wieloczynnikowa terapia polega na zastosowaniu dwóch lub więcej sposobów jest najbardziej skutecznym podejściem, co zwiększa szanse pacjenta dla pełnego leczenia lub zwiększenie długości jego życia. Jednakże, ważne jest, aby uzyskać zgodę pacjenta do takiego leczenia, i należy pamiętać, że odpowiedź organizmu na leczenie jest indywidualnie. Potrzebujesz do oceny możliwych skutków terapii w stosunku do możliwych zagrożeń. Informacje podane na naszej stronie internetowej, pomoże pacjentowi dowiedzieć się więcej o możliwościach leczenia, a tym samym ułatwić wybór odpowiedniej metody.

Czytaj więcej na temat metod leczenia raka oraz w Izraelu
Przyczyny raka gardła

Rak gardła wiąże się z narażeniem na następujących głównych czynników:

palenie
alkohol
ryzyko zawodowe (np. wdychanie pyłu węglowego i azbestu)
zła higiena jamy ustnej
częste spożywanie solonego mięsa
predyspozycje genetyczne

Diagnoza raka gardła

Rak gardła diagnozuje poprzez następujące badania:

Biopsja (badanie tkanki w obecności komórek nowotworowych)
cytologia (definicja komórek nowotworowych na zadrapania i odciski)
Endoskopia fiberoptic nosa (badanie nosogardzieli z endoskopu)
rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa (do szczegółowego określenia statusu wszystkich tkanek okolicy)
USG (badanie węzłów chłonnych szyi)
Rentgenowskie klatki piersiowej i głowy

Za pomocą specjalnej rurki cienkiej zapalniczką, które wprowadza się przez nos lub usta, lekarz analizuje jamy nosowej, krtani i gardła. W przypadku wykrycia guza, lekarz będzie biopsji – kawałek tkanki do badania w celu wyjaśnienia, czy rak gardła.

Dalsza diagnostyka, pomagając ustalić raka gardła, w tym morfologii krwi, która oceni stan pacjenta i określić niedokrwistość (anemia), a także analizy biochemicznej krwi, wskazujące, czy chorego wątroby i kości.

RTG klatki piersiowej będzie okazją, aby zobaczyć, czy zmienionej tkanki płuc, które mogą przyczynić się do raka gardła.

Tomografia komputerowa (CT), rezonans magnetyczny (MRI) oraz pozytronowej tomografii emisyjnej (PET) będzie określać rozmiar, kształt i położenie guza, obecność powiększonych węzłów chłonnych i przerzuty do innych organów.

Przeprowadzić dokładne badanie jest niezbędne, aby określić obszar dystrybucji guza, stadium nowotworu zestaw – od I do IV.
Objawy raka gardła

pharyngalgia
chrypka
trudności w połykaniu
kaszel
smug krwi w wydzielania śliny, plwociny i nosa
zwiększenie węzłów chłonnych szyjnych

Również rak gardła może objawiać zgniły zapach z jamy ustnej, utrata słuchu i niektóre inne objawy. Stopień nasilenia różnych objawów zależy od w jaki wydział opracował raka gardła.

Rak gardła początkowo występuje bez bólu – tylko 25% osób w pierwszym stadium choroby pojawiają się bóle. W przypadku osób chorych i dręczony nieprzyjemne odczucia w ustach i gardle, to zwykle nie jest rak gardła i są spowodowane przez procesy zapalne: zapalenie gardła, choroby zębów, dziąseł, itp.

Raka gardła w późnych stadiach objawia się w postaci powierzchownych owrzodzeń, uszczelnienia błon śluzowych, guzy brodawkowate, białe lub fioletowe plamy, itp.

Raka gardła w postaci kulek objawia się tym, że błona śluzowa pojawia białawe plamy seal utwardzania w lub wokół tkanki. W tym ostatnim przypadku, błona śluzowa krzepnięcia mogą pozostać niezmienione. W przeciwieństwie do postaci owrzodzeń, uszczelnienia są zwykle oznaczone wyraźne granice i rozwijać się szybciej niż w postaci owrzodzeń.

Brodawkowatego guza wystaje ponad powierzchnię błony śluzowej. Charakteryzuje się powolnym wzrostem w porównaniu z dwiema innymi formami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s